BiznesINFO.pl
Morawiecki potwierdził luzowanie obostrzeń

Flickr/KPRM

Morawiecki potwierdził luzowanie obostrzeń. Duże zmiany dla gastronomii i hotelarstwa

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili dziś zmiany w obostrzeniach na okres wakacyjny. Jeszcze w czerwcu odczuje je branża hotelarska i gastronomiczna. Część restrykcji zostanie jednak poluzowana znacznie wcześniej, bo już od najbliższej niedzieli.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które obostrzenia zostaną poluzowane od najbliższej niedzieli

  • Jakie zmiany czekają w czerwcu gastronomię i hotelarstwo

  • Która branża wróci po dłuższej przerwie

Premier potwierdził luzowanie obostrzeń

Odzwyczailiśmy się nieco od czwartkowych konferencji rządu w sprawie luzowania kolejnych obostrzeń, ale dziś po dłuższej przerwie premier Mateusz Morawiecki wystąpił wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i poinformowali o zniesieniu kolejnych restrykcji na okres wakacyjny.

Większość nowych zasad ma zacząć obowiązywać od 26 czerwca, czyli od pierwszego wakacyjnego weekendu, ale część restrykcji zostanie poluzowana od 13 czerwca, czyli już od najbliższej niedzieli.

Chodzi o zwiększenie liczby osób w kościołach. Od niedzieli połowa dostępnych miejsc będzie mogła być zajęta. O zwiększenie tego limitu apelował niedawno Episkopat.

Na tym jednak nie koniec. Premier poinformował również o otwarciu Stadionu Narodowego dla strefy kibica w związku z rozpoczynającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej z udziałem m.in. reprezentacji Polski (pierwszy mecz ze Słowacją biało-czerwoni zagrają już w najbliższy poniedziałek).

Od najbliższej niedzieli możliwa będzie również sprzedaż, a także możliwość jedzenia i picia w kinach, teatrach i innych instytucjach kultury.

Jakie zmiany na wakacje?

Jak wspomniano, większość ogłoszonych dziś zmian w obostrzeniach zacznie obowiązywać od 26 czerwca. Dotyczą one m.in. branży hotelarskiej.

Od pierwszego wakacyjnego weekendu w hotelach i obiektach noclegowych zostanie zwiększony z obecnych 50 proc. do 75 proc. limit dopuszczalnych miejsc. Nie będą do niego wliczane dzieci do 12 lat.

Zwiększenie limitów z 50 proc. do 75 proc. jak podaje tvn24.pl nastąpi również m.in. w lokalach gastronomicznych, a także w kinach i teatrach.

26 czerwca po dłuższej przerwie wrócą również - pomijane dotychczas przy luzowaniu restrykcji - dyskoteki. W zabawie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób.

Co istotne, do powyższych limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19. Ogłoszone dziś zasady planowo mają obowiązywać do końca sierpnia.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >