BiznesINFO.pl

ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Morawiecki komentuje przenoszenie się sklepów na świeże powietrze. Sprzedawcy chcą ominąć lockdown

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób przedsiębiorcy omijają obostrzenia

  • Jak do całej sprawy odniósł się premier Morawiecki

  • Do kiedy zostały przedłużone obostrzenia i ile nowych przypadków zakażeń wykryto

Morawiecki komentuje sytuację omijania obostrzeń

Pandemia koronawirusa nabiera coraz większego tempa, a rząd wprowadza coraz to nowe obostrzenia. Do 18 kwietnia przedłużony został mocny lockdown, a minister zdrowia nie napawa obywateli nadzieją na powrót do normalności.

Przedsiębiorcy coraz mocniej buntują się przeciwko obostrzeniom rządu i starają się omijać przepisy. W sądach zapadają wyroki korzystne dla przedsiębiorców, ale ci próbują przetrwać doraźnie.

Słuchając kolejnych pomysłów można odnieść wrażenie, że scenariusz pisał sam Stanisław Bareja. Barejowska sytuacja ma miejsce w przypadku omijania zakazów dotyczących handlu w galeriach. Sprzedawcy postanowili przenieść się pod galerię i handlować "pod chmurką".

Na Twitterze portalu Krosno24.pl znalazła się informacja o tamtejszym najemcy lokali usługowych w galerii. Ten, aby przetrwać ten czas postanowił w czterech namiotach sprzedawać ubrania różnych marek.

Business Insider zaznacza, że taka działalność jest zgodna z przepisami. W rozmowie z krośnieńskim portalem mężczyzna tłumaczy, że skorzystał z ładnej pogody i postanowił przenieść handel "pod chmurkę". Dodał, że wszystko po to, aby ratować miejsca pracy.

Morawiecki, obostrzenia i handel "pod chmurką"

O sytuację związaną z przenoszeniem działalności na świeże powietrze został zapytany premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie stwierdził, że poprosił zespoły zajmujące się negocjacjami o zajęcie się kwestią czynszów za najem lokali.

Premier Morawiecki dodał, że wciąż wprowadzane są w życie nowe tarcze antykryzysowe mające wspomóc polskich przedsiębiorców. Powiedział, że w kwestii działań podejmowanych przez handlowców ma nadzieję, że znajdujemy się w momencie przełomowym.

Jednocześnie Morawiecki podkreślił, że do końca kwietnia rząd chce zaszczepić kolejnych kilka milionów obywateli. Dodał, że przyspieszanie rejestracji może nastąpić wraz z końcem maja.

Przypomnijmy, że tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 887 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Wciąż pozostają zamknięte sklepy budowlane, meblowe i salony fryzjerskie i kosmetyczne. W ostatnim czasie pojawiają się słuchy o masowych kontrolach na siłowniach działających pomimo obostrzeń.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Branża wędliniarska chce, by UOKiK skontrolował ceny mięsa. Zdaniem rzeźników są one zbyt niskie
Czytaj więcej >

Handel

Uprawa marihuany medycznej w Polsce. Jak wygląda sytuacja rok po podpisie prezydenta Andrzeja Dudy
Czytaj więcej >

Handel

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Czytaj więcej >

Handel

Poczta Polska ma nowego konkurenta. Wyzwanie rzucił rodzimy gigant technologiczny
Czytaj więcej >

Handel

Polacy stanowczo o nowych ubraniach: Są wykonywane z coraz gorszych i tańszych materiałów
Czytaj więcej >

Handel

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]