Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Mocny transfer Inpostu. Rafał Brzoska: "Odegra ważną rolę w realizacji strategii"
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 05.04.2024 11:50

Mocny transfer Inpostu. Rafał Brzoska: "Odegra ważną rolę w realizacji strategii"

None
fot. materiały prasowe

Inpost dokonuje mocnego transferu. CFO Grupy został Javier van Engelen, były CDO Jeronimo Martins. Rafał Brzoska, founder Inpostu, podkreśla, że doświadczenie nowego nabytku odegra ważną rolę w realizacji strategii Inpostu. 

Kim jest Javier van Engelen?

Nowy transfer Inpostu to doświadczony menedżer, który już wcześniej pracował na polskim rynku. W swoim CV ma między innymi piastowanie funkcji CFO w Jeronimo Martins (portugalski koncern będący właścicielem Biedronki), Telepizza oraz członka zarządu w Signify - globalnego gracza na rynku oświetlenia konwencjonalnego, LED i zintegrowanego.

Javier van Engelen ma również doświadczenie w takich firmach jak Procter & Gamble, AstraZeneca i Triumph International. W trakcie bogatej kariery budował swoje kompetencje w zakresie fuzji i przejęć. 

- Po ogromnym sukcesie modelu biznesowego w Polsce, dalsza udana internacjonalizacja powinna sprawić, że Grupa InPost stanie się numerem jeden wśród europejskich dostawców usług logistycznych dla e-commerce - komentuje Javier van Engelen.

Nowy transfer Inpostu

Rafał Brzoska nie ukrywa podekscytowania powołaniem nowego CFO. Jest przekonany, że kompetencje wniesione przez Javiera van Engelena pomogą Inpostowi zrealizować cele założone w strategii rozwoju Grupy. 

- To doświadczony i wszechstronny fachowiec, piastujący wcześniej stanowiska managerskie w finansach w Polsce i za granicą. Ma duże doświadczenie w pracy z międzynarodowymi zespołami, w tym na rynku polskim jako CFO Jerónimo Martins. Ponadto Javier ma bogate doświadczenie w handlu detalicznym – zarówno w segmencie żywności, jak i mody, a także w przemyśle. Jego doświadczenie pozwoli mu odegrać ważną rolę w realizacji strategii InPost i umacnianiu naszej pozycji lidera na europejskim rynku rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce - komentuje Rafał Brzoska. 

Tagi: inpost