Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Misja Macierewicza: mobilizować radykałów "w ukryciu przed szeroką opinią publiczną"
Paulina Musianek
Paulina Musianek 29.07.2019 02:00

Misja Macierewicza: mobilizować radykałów "w ukryciu przed szeroką opinią publiczną"

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Macierewicz dostał od Kaczyńskiego “bojowe zadanie”

Antoni Macierewicz to bez wątpienia jeden z czołowych polityków PiS. Ostatnimi czasy ucichło o nim. Teraz jednak ma znów wrócić do politycznej rozgrywki przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Jak czytamy w gazecie “Wprost, były szef MON ma zmobilizować twardy elektorat PiS na ścianie wschodniej. 

Ze względu na swoje zaskakujące, a nie raz szokujące wypowiedzi Antoni Macierewicz został przez prezesa PiS odsunięty od działań partii. Teraz ma zostać wykorzystany do pobudzania radykałów ze wschodnich krańców kraju, czyli tam, gdzie odnajdzie się w swoim żywiole, a jego wypowiedzi będą bardziej odpowiednie i nie uznawane za tak kontrowersyjne jak w innych częściach Polski. Istotne jest jednak, aby jego wypowiedzi nie przebijały się do szerokiej opinii publicznej. Jak pisze “Wprost”, prezes PiS miał wydać mu zakaz udziału w ogólnopolskiej kampanii i występów w mediach. 

Przywrócenie Macierewicza do politycznego życia, nawet jeśli tylko na obrzeżach to, jak zauważa w tygodniu Joanna Miziołek, wyraz “wdzięczności” prezesa za nie posunięcie się do stworzenia alternatywnej prawicowej partii bliskiej o. Tadeuszowi Rydzykowi, pomimo że dysponując realnym potencjałem politycznym mógłby to zrobić z powodzeniem.

Macierewiczowi przypadnie wschodni, twardy elektorat, a tymi bardziej umiarkowanymi zajmą się Beata Szydło i Joachim Brudziński. 

Były szef MON zapytany o to w Polskim Radiu 24, odpowiedział, że jego zadaniem jest po prostu realizowanie programu Prawa i Sprawiedliwości

Nieprzewidywalny Antoni zaskakuje nie tylko wyborców, ale i prezesa

Podczas sobotniego pikniku w miejscowości Miedzna Murowana w województwie łódzkim przemawiał do zgromadzonych Jarosław Kaczyński. Nieoczekiwanie i dla mieszkańców, i dla prezesa PiS pod koniec jego wystąpienia nieoczekiwanie pojawił się Macierewicz. Wręczył Kaczyńskiemu obraz Matki Boskiej Piotrkowskiej, który to wygląda na dosyć skrępowanego tą sytuacją.