Antoni Macierewicz
Autor Paulina Musianek - 29 Lipca 2019

Misja Macierewicza: mobilizować radykałów "w ukryciu przed szeroką opinią publiczną"

Antoni Macierewicz na pewien czas został “ukryty”. Teraz czas, aby Jarosław Kaczyński wykorzystał go jako “mobilizatora” wyborców ze wschodnich krańców Polski.

Macierewicz dostał od Kaczyńskiego “bojowe zadanie”

Antoni Macierewicz to bez wątpienia jeden z czołowych polityków PiS. Ostatnimi czasy ucichło o nim. Teraz jednak ma znów wrócić do politycznej rozgrywki przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Jak czytamy w gazecie “Wprost, były szef MON ma zmobilizować twardy elektorat PiS na ścianie wschodniej.

Ze względu na swoje zaskakujące, a nie raz szokujące wypowiedzi Antoni Macierewicz został przez prezesa PiS odsunięty od działań partii. Teraz ma zostać wykorzystany do pobudzania radykałów ze wschodnich krańców kraju, czyli tam, gdzie odnajdzie się w swoim żywiole, a jego wypowiedzi będą bardziej odpowiednie i nie uznawane za tak kontrowersyjne jak w innych częściach Polski. Istotne jest jednak, aby jego wypowiedzi nie przebijały się do szerokiej opinii publicznej. Jak pisze “Wprost”, prezes PiS miał wydać mu zakaz udziału w ogólnopolskiej kampanii i występów w mediach.

Przywrócenie Macierewicza do politycznego życia, nawet jeśli tylko na obrzeżach to, jak zauważa w tygodniu Joanna Miziołek, wyraz “wdzięczności” prezesa za nie posunięcie się do stworzenia alternatywnej prawicowej partii bliskiej o. Tadeuszowi Rydzykowi, pomimo że dysponując realnym potencjałem politycznym mógłby to zrobić z powodzeniem.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

Macierewiczowi przypadnie wschodni, twardy elektorat, a tymi bardziej umiarkowanymi zajmą się Beata Szydło i Joachim Brudziński.

Były szef MON zapytany o to w Polskim Radiu 24, odpowiedział, że jego zadaniem jest po prostu realizowanie programu Prawa i Sprawiedliwości

Nieprzewidywalny Antoni zaskakuje nie tylko wyborców, ale i prezesa

Podczas sobotniego pikniku w miejscowości Miedzna Murowana w województwie łódzkim przemawiał do zgromadzonych Jarosław Kaczyński. Nieoczekiwanie i dla mieszkańców, i dla prezesa PiS pod koniec jego wystąpienia nieoczekiwanie pojawił się Macierewicz. Wręczył Kaczyńskiemu obraz Matki Boskiej Piotrkowskiej, który to wygląda na dosyć skrępowanego tą sytuacją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News