Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS do niezaszczepionych. Wiadomość otrzyma 900 tys. osób
Joanna Leja
Joanna Leja 29.11.2021 01:00

Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS do niezaszczepionych. Wiadomość otrzyma 900 tys. osób

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion
Biznesinfo

Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS do osób niezaszczepionych przeciw Covid-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta. Wiadomość od resortu ma ich zachęcić do zaszczepienia się.

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

Takiego SMSa może spodziewać się 900 tysięcy właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19. – Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja nie będzie ostatnią – ostrzegł minister zdrowia dr Adam Niedzielski. – Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – dodał. Ministerstwo Zdrowia już wcześniej wysyłało wiadomości, poprzednio SMS dostały osoby zaszczepione. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Na tę chwilę w pełni zaszczepione są 20 398 724 osoby. Oznacza to, że wciąż niezaszczepionych jest około 17 milionów Polek i Polaków.