Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > McDonald's planuje zwolnienia. Zmiany w strategii firmy
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 10.01.2023 09:12

McDonald's planuje zwolnienia. Zmiany w strategii firmy

McDonalds
Domena publiczna

Mcdonald’s zapowiedział zwolnienia. Jak zapowiedziano, są one częścią szerszej strategii.  

McDonald’s będzie zwalniać pracowników

W wywiadzie dla Wall Streat Journal dyrektor generalny Chris Kempczinski zapowiedział redukcję zatrudnienia w sieci McDonald’s.

Szef MCDonald’s uważa, że podejście do zarządzania w sieci jest przestarzałe. Zwolnienie części pracowników jest elementem szerszej strategii. Zmienią się struktury dotyczące franczyzy, ale nie będzie to miało znaczącego wpływu na właścicieli restauracji. 

Sieć planuje nadal się rozwijać i otwierać kolejne placówki. W planach jest choćby stworzenie samoobsługowych kiosków, które będą sprzedawać desery lub kawę.  

Spółka zatrudnia 200 tys. osób we własnych lokalach oraz na stanowiskach korporacyjnych.   Rozmowy z pracownikami, których będą dotyczyć zwolnienia, zostaną przeprowadzone do 3 kwietnia. W większości pracę stracą osoby zatrudnione  na stanowiskach korporacyjnych. 

McDonald’s opuszcza Kazachstan

Kilka dni temu McDonald’s zakończył swoją działalność w Kazchstanie. Powodem były problemy z dostawą mięsa. Po inwazji Rosji na Ukrainę, McDonald’s opuścił Rosję, a Kazachstanowi zabronił nabywania mięsa od rosyjskich dostawców, poinformował Bloomberg.

W listopadzie placówki w Kazachstanie zawiesiły działalność w związku z trudnościami z zaopatrzeniem, problemu nie udało się jednak rozwiązać i McDonald’s całkowicie wycofał się z tamtejszego rynku. 

Tagi: McDonalds