mBank zaatakowany przez hakerów. Fatalny wyciek danych instytucji
wikimedia.org/Zorro2212
Autor Przemysław Terlecki - 26 Września 2019

Fatalny wyciek danych z mBanku. Klienci mogą stracić wszystko

mBank ma nie lada problem. Jak podał sam, a także donoszą media - doszło do ataku i wycieku danych. W tarapatach są nie tylko klienci, ale i partnerzy. Fałszywe maile zalały skrzynki.

mBank został zaatakowany przez hakerów. Jak podaje portal niebezpiecznik.pl, wszystko wskazuje na to, że ktoś nieuprawniony uzyskał dostęp do skrzynek pocztowych kilku pracowników mBanku. Mowa o spółce mFinanse, która należy do mBank i świadczy usługi doradztwa finansowego.

Dzięki włamowi oszustom udało się wejść w posiadanie adresów e-mailowych klientów banku, ale także pełnej korespondencji personelu z klientami, przede wszystkim dotyczącej kredytów. Taka potrafi natomiast zawierać sporo informacji, niestety, przede wszystkim dość wrażliwych. Jednak oszuści nie poprzestali jedynie na zebraniu danych.

500 plus dla zarabiających poniżej 6 tys. zł. Podpowiadamy, jak dostać500 plus dla zarabiających poniżej 6 tys. zł. Podpowiadamy, jak dostaćCzytaj dalej

mBank ostrzega klientów

Jak podał mBank, a dokładniej jego spółka, mFinanse, hakerzy, podszywając się pod personel mBanku, rozsyłają do klientów maile z oficjalnych kont personelu. Te zawierają w sobie załączniki z rozszerzeniem .doc, którego nie należy otwierać. Wewnątrz czyha bowiem wirus, który jest w stanie wykraść wszelkie hasła z naszego komputera, a także monitorować zachowanie użytkownika.

- UWAGA! Atak hakerów na mFinanse W imieniu naszej spółki rozsyłane są fałszywe wiadomości w różnych językach z załącznikiem tekstowym .DOC. Prosimy nie otwierać takich załączników! mFinanse nie jest ich nadawcą. Analizujemy zdarzenie i intensywnie działamy, by zapobiec jego potencjalnym konsekwencjom oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia podobnych incydentów w przyszłości. O sprawie poinformujemy uprawnione organy zgodnie z przepisami prawa - podał mBank w oświadczeniu.

Klienci PKO BP w niebezpieczeństwie. Oszuści mają bezczelny sposóbKlienci PKO BP w niebezpieczeństwie. Oszuści mają bezczelny sposóbCzytaj dalej

Nie tylko mBank ma problemy. PKO BP też zaatakowane

Żeby tego było mało, w ten sam sposób zaatakowani zostali klienci PKO BP. Osoby korzystające z usług PKO Leasing, dowiedziały się już 19 września, że PKO Leasing ma problem z przejęciem części skrzynek pocztowych personelu przez hakerów. W tym wypadku oszuści rozsyłają tego samego wirusa.

- Informujemy, że mamy do czynienia z atakiem z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania. Oprogramowanie rozsyła wiadomości e-mail z zainfekowanym załącznikiem, podszywając się pod różnego rodzaju instytucje, w tym PKO Leasing S.A. Wiadomości te nie są wysyłane z serwerów PKO Leasing i od pracowników PKO Leasing. Prosimy nie wykonywać żadnej czynności wskazanej w mailu i usunąć wiadomość e-mail - podaje PKO BP.

4-latka pogryziona w Pendolino. Przewoźnik nie zapewnił żadnej pomocy4-latka pogryziona w Pendolino. Przewoźnik nie zapewnił żadnej pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Aleksandra Kwaśniewska ma powody do radości. Fani składają jej gratulacje

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News