mBank z potężną awarią
biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 21 Grudnia 2020

Uwaga, wielka awaria czołowego banku w całej Polsce. Jest oficjalne potwierdzenie, kłopoty z dostępem do pieniędzy

O awarii Biura Maklerskiego mBanku informuje serwis Bankier.pl. Inwestorzy skarżą się na problemy z zalogowaniem i złożeniem zlecenia. Bank przeprasza i obiecuje jak najszybsze pełne przywrócenie usług.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O awarii Biura Maklerskiego mBanku
  • Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się inwestorzy
  • Co na to mBank

Problemy w mBanku

O awarii w mBanku informuje serwis Bankier.pl. Portal powołuje się na głosy inwestorów skarżących się na funkcjonowanie platformy Biura Maklerskiego mBanku.

- Kolejny dzień, w którym system transakcyjny biura maklerskiego nie działa prawidłowo, są problemy z zalogowaniem, złożeniem zlecenia, a stan rachunku i realizacje zleceń nie aktualizują się – skarży się jeden z inwestorów, cytowany przez portal.

Serwis zwraca uwagę, że już w piątek inwestorzy donosili o braku możliwości korzystania z platformy Biura Maklerskiego mBanku. Wówczas doszło jednak do stosunkowo szybkiego usunięcia utrudnień.

Do informacji portalu odniósł się mBank. Początkowe komunikaty wydawały się brzmieć optymistycznie.

Rzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 23 tys. zł, a to nie wszystkoRzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 23 tys. zł, a to nie wszystkoCzytaj dalej

- Potwierdzam, że rano klienci mieli chwilowy problem z zalogowaniem się do usług maklerskich w mBanku. Problem jednak już usunęliśmy, klienci mogą się logować i wykonywać zlecenia. System może je w tej chwili jednak nieco wolniej księgować. Przepraszamy za to i pracujemy dalej żeby zlecenia księgowały się na bieżąco – napisała po godzinie 10.00 cytowana przez portal Kinga Wojciechowska-Rulka z biura prasowego mBanku.

Godzinę później okazało się jednak, że problemy powróciły.

- Niestety, problemy w dostępie do usług maklerskich powróciły. Bardzo przepraszamy. Pracujemy intensywnie nad tym, żeby przywrócić ich pełną dostępność. Będziemy na bieżąco informować klientów – napisał Wojciechowska-Rulka.

Portal zwraca uwagę, że dzisiejsza sesja giełdowa jest dość burzliwa, co jest efektem m.in. globalnej reakcji na informacje o nowej mutacji koronawirusa.

Warto przypomnieć, że to kolejna w ostatnim czasie awaria dotycząca domu maklerskiego. Na początku grudnia doszło do trwającej blisko 80 godzin tego rodzaju awarii w ING Banku Śląskim.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Zapytaliśmy Ministerstwa, co z "czternastką". Nie wszyscy emeryci się ucieszą
  2. Fatalna wiadomość dla fanów Polsatu. Kanały telewizji znikną z pakietów olbrzymiego operatora
  3. Już wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułów
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News