BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wielki bank wprowadza duże udogodnienia w bankowości elektronicznej. Już w przyszłym tygodniu

17 Kwietnia 2020

(Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2021)

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

mBank proponuje innowacyjne rozwiązania w systemie bankowości internetowej. Wzrost limitów transakcji czy wirtualna eKarta to tylko dwie z wielu nowych możliwości, z których już za kilka dni będą mogli skorzystać klienci.

mBank stawia na bankowość internetową

mBank stara się na bieżąco reagować na zmieniające się zapotrzebowania klientów w czasie pandemii. Dlatego też podjęto decyzję o wprowadzeniu szeregu udogodnień w systemach bankowości internetowej od 22 i 23 kwietnia.

Od przyszłego tygodnia klienci będą mieli możliwość m.in. wykonania przelewu w aplikacji mobilnej do 20 tys. zł. Na ten moment limit takiej transakcji to 10 tys. zł.

Korzyści z Blika dla nowych użytkowników aplikacji

Wzrośnie także maksymalna kwota, jaką będzie można przesłać Blikiem – do 2 tys. zł. Jednak to udogodnienie będzie przysługiwało tylko tym klientom, którzy po raz pierwszy zainstalują aplikację mobilną na telefonie. Pozostali w dalszym ciągu będą mogli realizować transakcje Blikiem o maksymalnej wartości 1 tys. zł.

Modyfikacja tego limitu będzie możliwa na mLinii, a do 30 czerwca również w serwisie transakcyjnym. Maksymalny dzienny limit transakcji Blikiem pozostanie bez zmian i będzie wynosił 10 tys. zł – podaje prnews.pl.

Wirtualna eKarta i przewalutowanie

Od 23 kwietnia klienci będą mogli zamówić wirtualną eKartę, której szczegóły będą widocznie jedynie w aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym. Ma ona służyć przede wszystkim do zakupów internetowych.

mBank wprowadza także zmiany w zakresie informowania o kosztach przewalutowania zarówno w trakcie dokonywania przelewu, jak i płacenia kartą. Jeśli klient będzie robił przelew, który wymaga przewalutowania z EUR na inną walutę lub na odwrót, to zostanie zawiadomiony o szczegółach przeliczenia waluty i wysokości opłaty transakcyjnej.  

Wszystkie proponowane udogodnienia zakładają zwiększenie liczby transakcji dokonywanych w  Internecie i mają na celu ograniczenie wizyt w placówkach bankowych.

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Dawka przypominająca dla dzieci w wieku 12-15 lat

Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS rozpoczął wypłatę pieniędzy w ramach programu "Rodzina 500 plus"

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wojsko może przejąć auto osoby prywatnej. Jednak nie za darmo

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Od dziś w sprzedaży nowa moneta NBP - "Ochrona polskiej granicy wschodniej"

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Plus nie dostarczał klientom regulaminów promocji. Teraz zapłaci 6 mln zł

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Błędy w pytaniach egzaminacyjnych na prawo jazdy. Ministerstwo przeprowadza kontrolę

Czytaj więcej >