Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną
Radosław Święcki
Radosław Święcki 14.04.2020 02:00

Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Maseczki ochronne za 1,62 zł

Żabka zapowiada, że do 16 kwietnia maseczki ochronne będą dostępne we wszystkich sklepach sieci w całej Polsce. Właśnie od tego dnia wchodzi w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej (niekoniecznie przez maseczkę, ale eksperci nie mają wątpliwości, że są one skuteczniejsze niż np. szalik czy chusta).

Cena za sztukę wynosi poniżej 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Tak niska cena produktu wynika z rezygnacji przez Żabkę i jej franczyzobiorców z zysku.

- W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych – mówi Tomasz Suchański, Prezes zarządu firmy Żabka Polska.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej sieci podkreślono również, że w celu zapobieżenia potencjalnym spekulacjom, Żabka zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Sieć informuje również o nieodpłatnym przekazaniu 500 tysięcy maseczek medycznych do wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia placówek służby zdrowia.