BiznesINFO.pl
Drożyzna w sklepie Tadeusza Rydzyka

ALEX MARCINKOWSKI/East News

Wszechstronny biznes Rydzyka. Obok dewocjonaliów sprzedaje makaron, miód czy krówki, za ceny zwalające z nóg

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Cena ponad 20 zł za makaron wydaje się nieśmiesznym żartem. A jednak, tyle trzeba zapłacić w sklepie założyciela Radia Maryja, Tadeusza Rydzyka. W czasach, gdy liczy się każdy grosz, duchowny chce zarobić na wyznawcach.

Makarony, kasze, nalewki i zioła w sklepie o. Rydzyka

Fundacja Nasza Przyszłość, która powstała dzięki inicjatywie Tadeusza Rydzyka prowadzi sklep internetowy, w którym można zamówić także produkty spożywcze, w tym także artykuły niezbędne do sporządzania posiłków, których nie może zabraknąć w żadnym domu: makarony, kasze, mąka i wiele innych, jednak trudno powiedzieć, by przeciętny Kowalski pozwolił sobie na wydatek w wysokości 20 zł za makaron, bo tyle właśnie trzeba zapłacić za ten podstawowy produkt w sklepie Naszej Przyszłości.

Na sprzedaż dostępne są m.in. makarony orkiszowe w najróżniejszych formach: penne, świderki, wstążki, gwiazdki, a nawet literki. Każdy z nich kupimy w cenie 12,90 zł za 400 g, przy czym makaron w kształcie literek, czy kamyczków jest sprzedawany w tej samej cenie za 250 g produktu. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty wysyłki - 9,60 zł.

Ceny są mocno wygórowane, ponieważ podobny makaron można kupić w innych sklepach internetowych już za 6 zł za 400 g, zatem o połowę taniej.

W sklepie można kupić także zdrową mąkę z kasztanów. Za pół kilograma produktu trzeba jednak zapłacić sporo, bo aż 25,50 zł. Oszczędni kupią podobną mąkę w innych sklepach internetowych już od 14,59 zł za 500 g.

Zdrowotne herbaty i kawy

W sklepie Naszej Przyszłości kupimy także kawę zbożową wspomagającą odchudzanie. Wyszczuplające właściwości kawa zawdzięcza połączeniu kawy zbożowej i suplementu diety, w skład którego wchodzą: siemię lniane, korzeń mniszka lekarskiego, owocnia fasoli, korzeń lubczyku, ziele skrzypu polnego, ziele krwawnika, czy kwiat hibiskusa. Za 200 g zapłacimy 14,90 zł.

Bardzo bogata jest oferta herbat. W sklepie znajdziemy susze na każdą dolegliwość: na chrypkę, przeziębienie, “dla nerwusów”, “dla płuc”, “dla serduszka”, “dla skóry włosów i paznokci”, “na pamięć”, “na stawy”, “na stres”, “na wzrok”, “na zdrowy sen” i wiele innych. Ceny mieszczą się w przedziale cenowym od 6,50 zł do 9,90 zł za 20 saszetek lub 50 g suszu.

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?2. Dziewczyny górą. Podstawiły Przyłębskich pod ścianą, Ci nagle zniknęli z rezydencji w Berlinie3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

Nawet nalewki

Do wyboru jest także kilka rodzajów zdrowotnych nalewek o enigmatycznych nazwach: “Tajemnica zdrowego serca”, “Tajemnica lepszej pamięci i koncentracji”, czy “Tajemnica zdrowego snu”. Wszystkie kupimy w cenie 39,90 zł za 200 ml.

Oprócz produktów spożywczych w sklepie znajdziemy także gry planszowe. Propozycja dla dzieci to Gra memory - Stary Testament, jest także wersja z Nowym Testamentem. Ciekawe wydają się też puzzle z Matką Boską.

Sklep oferuje także szereg gadżetów, m.in. kubki, koszulki i magnesy z wizerunkami świętych. Kupimy także “Tarczę Najświętszego Serca Jezusa” - mały obrazek z podobizną Jezusa.

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka przygotowała się na Black Friday. Klienci znów ustawią się w kolejkach

Czytaj więcej >
kolejka

Handel

Polacy znaleźli sposób na inflację. Starają się kupować konkretne produkty

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka kusi klientów niskimi cenami. Jednak już za chwilę ulubione promocje się kończą

Czytaj więcej >
lidl

Handel

Lidl rzuca na półki prawdziwe hity, ale tylko dzisiaj. Sieć poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Rossmann i Kolporter

Handel

Rossmann przygotował wielki prezent dla klientów. Dostaniesz go bezpłatnie w salonikach Kolporter

Czytaj więcej >
ważne

Handel

RMF: Rząd wprowadzi maksymalną marżę dla stacji benzynowych

Czytaj więcej >