BiznesINFO.pl

Pixabay/andreas160578

Majówka odwołana. Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Majówka w tym roku niestety nikomu się nie uda. Rząd podjął już decyzję, że nigdzie nie pojedziemy. Co z resztą obostrzeń? Kiedy otworzą przedszkola i żłobki?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Do kiedy przedłużono obostrzenia

  • Czego dotyczą złagodzone obostrzenia

  • Co z nową szczepionką

Majówka 2021 w domu

Majówka w 2021 roku może nie wyjść nam zgodnie z planem. Dzisiaj ogłoszono, że, oprócz kilku wyjątków, obostrzenia zostaną przedłużone do 25 kwietnia, a “by nie było wątpliwości co do majówki” minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że restrykcje w zakresie hoteli i obiektów noclegowych będą obowiązywały do 3 maja.

Ponadto Niedzielski zapowiedział, że to, czy obostrzenia są przestrzegane, będzie sprawdzane. Kontrole ma przeprowadzać policja i sanepid.

Wyjątki w obostrzeniach

Rząd zdecydował się jednak na pewne wyjątki w obostrzeniach. Od poniedziałku otworzą się przedszkola i żłobki. Możliwe będzie też uprawianie sportu i współzawodnictwo na świeżym powietrzu w maksymalnie 25-osobowych grupach.

Regionalizacja obostrzeń

Rząd odniósł się także do kwestii regionalizacji obostrzeń. Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli w przyszłości obostrzenia będą poluzowane, będzie odbywało się to regionalnie. W tej chwili w dalszym ciągu najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku, w Małopolsce i na Dolnym Śląsku. 

Szef resortu zdradził też, że w tej chwili rząd przyjął roboczo kryterium, które będzie drogowskazem podczas łagodzenia obostrzeń. Robocze kryterium wynosi poniżej 30 zachorowań na 100 tys. osób.

Coraz mniej zachorowań i nowa szczepionka

Niestety, mimo że pogoda coraz bardziej sprzyja, a liczba zachorowań jest coraz mniejsza, o majówce możemy zapomnieć.

Ważną informacją jest także wprowadzenie do Polski szczepionek Johnson&Johnson. Pierwsza dostawa preparatu dotarła do Polski dziś nad ranem.

O szczepionce głośno zrobiło się po kontrowersyjnych skutkach poszczepiennych w USA, które dotyczą 6 kobiet w wieku od 18 do 48 lat. Wczoraj amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) oraz Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaleciły wstrzymać szczepienia w związku z wystąpieniem rzadkich zakrzepów krwi wśród 6,8 mln osób zaszczepionych jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. 

Minister nie zamierza jednak rezygnować ze stosowania szczepionki wśród Polaków, ponieważ Europejska Agencja Leków potwierdziła przydatność szczepionki.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

urlopPolskaObostrzenia

Podobne artykuły

Finanse

Straż Graniczna załapała się na prezent wart 20 mln zł. Funkcjonariusze mają się z czego cieszyć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]