LOT wraca do Europy
Wikimedia Commons/Adam Moreira (AEMoreira042281)/CC4.0
Autor Kasper Starużyk - 1 Lipca 2020

LOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasy

Ważne zmiany wchodzą w życie stopniowo od 1 lipca. Sprawdzamy, które zagraniczne trasy są już dostępne dla pasażerów i jak się przygotować do podróży samolotem w nowym reżimie sanitarnym.

LOT, a także inne samoloty - zarówno rejsowe, jak i czarterowe - mogą już na swoje pokłady zabierać komplet pasażerów. Zrezygnowano z tak zwanej zasady szachownicy, czyli wypełniania pasażerami co drugiego miejsca. Od dzisiaj samoloty mogą latać pełne. O zmianę zabiegały zarówno linie lotnicze, jak i biura podróży - dla wszystkich ograniczenia były bardzo uciążliwe. Apelujący o zniesienie obostrzeń wskazywali nawet na możliwe bankructwa firm, jeżeli zakaz pozostanie dalej w mocy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 5 tys. zł do wzięcia. Jutro rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

LOT przywraca zagraniczne trasy

Od 1 lipca, stopniowo, będą także przywracane zagraniczne loty:


Kijów – pięć do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca;
Nursułtan – raz w tygodniu od 15 lipca;
stambuł – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;
Londyn – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;
Kiszyniów – trzy razy w tygodniu od 15 lipca;
Belgrad – cztery do siedmiu razy w tygodniu od 15 lipca;
Mińsk – cztery razy w tygodniu od 15 lipca;
Lwów – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;
Odessa – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;

Co więcej, jak mówią przedstawiciele LOT-u od 3 lipca w ofercie narodowego przewoźnika dostępne będą połączenia do 36 najbardziej popularnych europejskich lokalizacji urlopowych. - Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Malta, Bułgaria, Czarnogóra, Gruzja, Macedonia, Cypr, Albania czy wyspy Santorini, Kos, Korfu i Kreta to tylko wybrane kierunki, dostępne od 3 lipca w letniej ofercie LOT-u - czytamy w komunikacie prasowym. Póki co nie można lecieć do Wielkiej Brytanii, ten kierunek zostanie odblokowany dopiero w połowie lipca.

Połączenia narodowego operatora zostały zawieszone 13 marca. Spowodowane to było pandemią koronawirusa. Od tej daty samoloty PPL LOT za granicą pojawiały się wyłącznie jako rządowe czartery, których zadaniem było sprowadzić Polaków w ramach akcji LOT do Domu. Sytuacja powoli zaczyna się klarować, a niebo nad Europą zostało już otwarte dla międzynarodowych samolotów pasażerskich.

LOT przywrócił swoje krajowe połączenia lotnicze już pierwszego czerwca, od dzisiaj narodowy operator Polaków wraca także na europejskie niebo.Póki co nie są znane daty przywrócenia połączeń w stronę Azji oraz USA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 2 tygodnie miała brać ślub. Niestety choroba pokrzyżowała plany
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. 500 plus. Ogromna zmiana ws. wniosku na 2021 rok
  4. Biedronka uruchamia specjalne pojazdy. Biedronkobusy same zawiozą cię na zakupy
  5. Gazprom zrobił gigantyczny przelew na konto PGNiG. Rosjanie jednak nadal nie zgadzają się z wyrokiem
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
500 plus. Ogromna zmiana w sprawie wniosku, chodzi o 2021 rok500 plus. Ogromna zmiana w sprawie wniosku, chodzi o 2021 rokCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News