Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > LOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasy
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 01.07.2020 02:00

LOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasy

LOT wraca do Europy
Wikimedia Commons/Adam Moreira (AEMoreira042281)/CC4.0

LOT, a także inne samoloty - zarówno rejsowe, jak i czarterowe - mogą już na swoje pokłady zabierać komplet pasażerów. Zrezygnowano z tak zwanej zasady szachownicy, czyli wypełniania pasażerami co drugiego miejsca. Od dzisiaj samoloty mogą latać pełne. O zmianę zabiegały zarówno linie lotnicze, jak i biura podróży - dla wszystkich ograniczenia były bardzo uciążliwe. Apelujący o zniesienie obostrzeń wskazywali nawet na możliwe bankructwa firm, jeżeli zakaz pozostanie dalej w mocy.

LOT przywraca zagraniczne trasy

Od 1 lipca, stopniowo, będą także przywracane zagraniczne loty:

Kijów – pięć do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca;Nursułtan – raz w tygodniu od 15 lipca; stambuł – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;Londyn – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;Kiszyniów – trzy razy w tygodniu od 15 lipca;Belgrad – cztery do siedmiu razy w tygodniu od 15 lipca;Mińsk – cztery razy w tygodniu od 15 lipca;Lwów – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;Odessa – siedem razy w tygodniu od 15 lipca;

Co więcej, jak mówią przedstawiciele LOT-u od 3 lipca w ofercie narodowego przewoźnika dostępne będą połączenia do 36 najbardziej popularnych europejskich lokalizacji urlopowych. - Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Malta, Bułgaria, Czarnogóra, Gruzja, Macedonia, Cypr, Albania czy wyspy Santorini, Kos, Korfu i Kreta to tylko wybrane kierunki, dostępne od 3 lipca w letniej ofercie LOT-u - czytamy w komunikacie prasowym. Póki co nie można lecieć do Wielkiej Brytanii, ten kierunek zostanie odblokowany dopiero w połowie lipca.

Połączenia narodowego operatora zostały zawieszone 13 marca. Spowodowane to było pandemią koronawirusa. Od tej daty samoloty PPL LOT za granicą pojawiały się wyłącznie jako rządowe czartery, których zadaniem było sprowadzić Polaków w ramach akcji LOT do Domu. Sytuacja powoli zaczyna się klarować, a niebo nad Europą zostało już otwarte dla międzynarodowych samolotów pasażerskich.

LOT przywrócił swoje krajowe połączenia lotnicze już pierwszego czerwca, od dzisiaj narodowy operator Polaków wraca także na europejskie niebo.Póki co nie są znane daty przywrócenia połączeń w stronę Azji oraz USA.