By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30507644
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30507644
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Marca 2020

Lidl wprowadza ważną zmianę, chodzi o kolejkę w sklepie. Będą specjalne kasy, ale nie dla wszystkich

Lidl wprowadza specjalne kasy pierwszeństwa dla pielęgniarek i lekarzy oraz pracowników innych służb. Wcześniej niemiecka sieć wprowadziła szereg rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa swoich pracowników i klientów.

Lidl walczy z koronawirusem

Ze względu na epidemię koronawirusa wiele sieci wprowadza specjalne rozwiązania w swoich sklepach. Uprzywilejowani są m.in. seniorzy, którzy mogą liczyć na to, że zostaną obsłużeni w pierwszej kolejności. Tak też jest w sklepach sieci Lidl.

Z myślą o ochronie pracowników i klientów Lidl zamontował specjalne ekrany ochronne wykonane z plexi przy stanowiskach kasowych, a na podłogach zostały wyznaczone bezpieczne odległości między osobami stojącymi w kolejce.

Przygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoPrzygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoCzytaj dalej

Lidl ogranicza liczbę pracowników

W sytuacjach, gdy jest to konieczne, ograniczana jest również liczba klientów przebywających w sklepie w jednym momencie. W niektórych sklepach skrócone zostały godziny pracy. Lidl wprowadza kolejne zmiany w modelu działania – zespoły pracowników są dzielone na mniejsze grupy tak, aby kontakt między nimi był jak najmniejszy.

Biedronka wprowadza do sklepów nowy produkt. Nie kupisz jednak więcej niż 5 sztukBiedronka wprowadza do sklepów nowy produkt. Nie kupisz jednak więcej niż 5 sztukCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Sieć informuje, że rozwijany jest także system krótkich przerw pomiędzy zmianą poranną i popołudniową tak, aby sklepy były nieprzerwanie otwarte, a ilość pracowników maksymalnie ograniczona.

Lidl dla seniorów i dla służb

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, seniorzy mogą liczyć na pierwszeństwo obsługi w sklepach sieci Lidl. Takie osoby znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, powinny ograniczyć wychodzenie z domu do minimum, dlatego ta grupa klientów podczas zakupów w sklepach Lidl będzie obsługiwana przez kasjerów priorytetowo.

Poza tym Lidl wprowadza specjalne kasy dla wolontariuszy pomagających seniorom, pracowników sektora opieki medycznej (lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy, ratowników medycznych) oraz przedstawicieli pozostałych służb (strażaków, policjantów, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażników miejskich) niosących pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News