BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Lidl wprowadza ważną zmianę, chodzi o kolejkę w sklepie. Będą specjalne kasy, ale nie dla wszystkich

30 Marca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Lidl wprowadza specjalne kasy pierwszeństwa dla pielęgniarek i lekarzy oraz pracowników innych służb. Wcześniej niemiecka sieć wprowadziła szereg rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa swoich pracowników i klientów.

Lidl walczy z koronawirusem

Ze względu na epidemię koronawirusa wiele sieci wprowadza specjalne rozwiązania w swoich sklepach. Uprzywilejowani są m.in. seniorzy, którzy mogą liczyć na to, że zostaną obsłużeni w pierwszej kolejności. Tak też jest w sklepach sieci Lidl. 

Z myślą o ochronie pracowników i klientów Lidl zamontował specjalne ekrany ochronne wykonane z plexi przy stanowiskach kasowych, a na podłogach zostały wyznaczone bezpieczne odległości między osobami stojącymi w kolejce.

Lidl ogranicza liczbę pracowników

W sytuacjach, gdy jest to konieczne, ograniczana jest również liczba klientów przebywających w sklepie w jednym momencie. W niektórych sklepach skrócone zostały godziny pracy. Lidl wprowadza kolejne zmiany w modelu działania – zespoły pracowników są dzielone na mniejsze grupy tak, aby kontakt między nimi był jak najmniejszy.

Sieć informuje, że rozwijany jest także system krótkich przerw pomiędzy zmianą poranną i popołudniową tak, aby sklepy były nieprzerwanie otwarte, a ilość pracowników maksymalnie ograniczona.

Lidl dla seniorów i dla służb

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, seniorzy mogą liczyć na pierwszeństwo obsługi w sklepach sieci Lidl. Takie osoby znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, powinny ograniczyć wychodzenie z domu do minimum, dlatego ta grupa klientów podczas zakupów w sklepach Lidl będzie obsługiwana przez kasjerów priorytetowo.

Poza tym Lidl wprowadza specjalne kasy dla wolontariuszy pomagających seniorom, pracowników sektora opieki medycznej (lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy, ratowników medycznych) oraz przedstawicieli pozostałych służb (strażaków, policjantów, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażników miejskich) niosących pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

Tagi:

Koronawiruszakupysłużba zdrowiasklepLidlemerycidyskont

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >
zakupy

Handel

Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Czytaj więcej >

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >