Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Lidl poszerza ofertę środków do dezynfekcji. W sieci kupisz wiele nowych produktów
Radosław Święcki
Radosław Święcki 21.04.2020 02:00

Lidl poszerza ofertę środków do dezynfekcji. W sieci kupisz wiele nowych produktów

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Lidl z nową ofertą

Lidl Polska od 20 kwietnia wprowadza do oferty kolejne produkty służące do odpowiedniej higieny i dezynfekcji. Wśród nich m.in. płyn dezynfekujący do rąk, zawierający 70 proc. alkoholu z dodatkiem gliceryny.

- Z kolei w odpowiednim odkażaniu np. klamek, telefonów komórkowych oraz innych przedmiotów wspomoże nas płyn dezynfekujący do powierzchni w spray’u, który zawiera aż 73 proc. alkoholu oraz skutecznie eliminuje wirusy i bakterie. Ponadto w ofercie znajdziemy mydło w płynie o właściwościach antybakteryjnych o pH neutralnym dla skóry – informują wiadomoscihandlowe.pl.

Od 23 kwietnia w ofercie Lidla pojawią się natomiast artykuły, dzięki będzie można zadbać o poprawną dezynfekcję tekstyliów – w tym masek ochronnych, a także powierzchni. Klienci będą mogli zaopatrzyć się w dezynfekujący proszek do prania, dezynfekujący płyn do prania kolorowych ubrań, czy płyn do dezynfekcji powierzchni.

W ofercie pojawi się również mydło antybakteryjne marki własnej Cien z ekstraktem z limonki i kwasem mlekowym, które już na stałe zagości w sprzedaży sieci.

Lidl wyposaża pracowników w przyłbice

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu sieć rozpoczęła przekazywanie przyłbic ochronnych wszystkim pracownikom sklepów.

- Bezpieczeństwo pracowników i klientów jest dla Lidl Polska priorytetem, dlatego sieć zdecydowała się na wprowadzenie kolejnego rozwiązania. W tym tygodniu firma – jako pierwsza sieć sklepów tego formatu w Polsce – rozpoczęła przekazywanie dodatkowego środka ochrony osobistej. W przyłbice zostaną wyposażeni wszyscy pracownicy ponad 700 sklepów w Polsce. Przyłbica to rodzaj maski chroniący jednocześnie jamę ustną, nos i oczy. W odróżnieniu od wielu maseczek jest przeznaczona do wielokrotnego użytku i jest wygodna w użyciu – poinformował Lidl.

Wcześniej w obiektach Lidl Polska zostały zamontowane specjalne ekrany ochronne wykonane z plexi przy stanowiskach kasowych, a na podłogach wyznaczone bezpieczne odległości między osobami stojącymi w kolejce.