Lidl podbija USA polską kiełbasą
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 12 Sierpnia 2019

Lidl podbija USA polską kiełbasą. Piszą o niej amerykańskie media

Lidl, popularny pochodzący z Niemiec dyskont, jest obecny także w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, w USA popularna sieciówka przyciąga polskim jadłem. W ostatni weekend Amerykanie raczyli się polską kiełbasą, o której pisały nawet lokalne media.

Lidl, tak popularny w Polsce dyskont, działa również w Stanach Zjednoczonych. Otwarty kilka lat temu pierwszy sklep Lidla w USA szybko rozrósł się do całej siatki dyskontów. Wkrótce okazało się jednak, że rynek amerykański jest trudniejszy niż te, które sieciówka zna z Europy. Choć sklep dalej radzi sobie w USA, musi podejmować całkiem inną strategię, niż na Starym Kontynencie.

Ostatni weekend może jednak zaliczyć do udanych. Lidl w Stanach zaoferował bowiem tamtejszym klientom spore promocje. Wśród nich znalazły się awokado, karbowane frytki ziemniaczane, czy mieszanka studencka. Poza tym w promocji ukazała się także kiełbasa z Polski. Jednakże wiele wskazuje na to, że amerykanie już poznali się na jej jakości, ponieważ w ofercie sklepu nie widniała, jako sausage from Poland, a właśnie jako "polska kielbasa".

Lidl uruchomił promocję w USA. W ofercie "polska kielbasa"

Nie wiadomo jednak, czy była to kiełbasa śląska, sucha czy może żywiecka. Takie nazwy i odmiany najwyraźniej nie funkcjonują na rynku amerykańskim, a nawet gdyby tak było, mało możliwe, że Amerykanie zorientowaliby się, o co chodzi. Co ciekawe jednak, kiełbasa z Polski wcale nie była taka droga. Za 14 uncji (około 400 gram) Amerykanie musieli zapłacić 1,29 dolara. Oznacza to, że za kilogram kiełbasy płacili równowartość polskich 15 złotych.

Choć de facto oznacza to, że kiełbasa ta nie należała do górnej półki, przynajmniej według polskich standardów, o sławie wędlin z kraju nad Wisłą może świadczyć fakt, że o promocji na kiełbasę z polski pisał popularny w USA portal wral.com. Ten w tytule artykułu, w którym informował o promocji, wymienił właśnie kiełbasę z Polski. Niewątpliwie "polska kielbasa" nie znalazła się tam przypadkiem, a jej jakość i pochodzenie są dobrze znane Amerykanom.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News