Lidl rusza z programem stażowym dla studentów
Wikipedia/Leinad
Autor Maria Glinka - 7 Marca 2020

Lidl chce ściągnąć do pracy studentów. Zarobki jakie oferuje mogą mocno zdziwić

Lidl Polska startuje z programem stażowym, który ma przyciągnąć do pracy studentów. Poza zdobyciem doświadczenia w pracy w handlu, pracownicy mogą liczyć na dobre wynagrodzenie. Stażyści otrzymają pensję wyższą niż położna, pielęgniarka czy początkujący nauczyciel.

Lidl stawia na młodych

Lidl ma zamiar zachęcić młodych ludzi do pracy, dlatego już 1 lipca uruchamia strategię szkolenia nowych pracowników. W trakcie trwającego do 30 września programu pod nazwą „The Lidl Way to Career” stażyści nabędą wiedzę z zarządzania sprzedażą, podstaw księgowości i finansów.

Polacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćPolacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćCzytaj dalej

Dobre warunki finansowe mają dodatkowo skłonić studentów do aplikowania na staż. Kandydaci będą zarabiali 3300 brutto, co oznacza ok. 2414 netto miesięcznie.

Stawkę można uznać za wysoką przede wszystkim dlatego, że od kandydatów nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w branży czy studiowanie kierunku powiązanego ze sprzedażą. Warunkiem niezbędnym jest jedynie posiadanie statusu studenta – podaje onet.pl.

Biedronka ze specjalną promocją na Dzień Kobiet. Nie wszystkim paniom się spodobaBiedronka ze specjalną promocją na Dzień Kobiet. Nie wszystkim paniom się spodobaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Przykre wieści z Watykanu. Potwierdzono przypadek zakażenia

Stawka na start wyższa niż niektóre wynagrodzenia

2414 zł do ręki to kwota, która może robić wrażenie zarówno na kandydatach na stażystów, jak i na osobach wykonujących inne zawody. Dla porównania miesięczna pensja położnej wynosi 2967 zł (2134 zł netto). Z kolei pielęgniarka może liczyć na miesięczny zysk w postaci 2845 brutto (2049 zł na rękę).

Wynagrodzenie niektórych nauczycieli, którzy w 2019 r. wywalczyli częściowe podwyżki, również odbiega od stawek oferowanych w trakcie programu Lidla. Zarobki nauczycieli są uzależnione od stopnia wykształcenia i awansu zawodowego. Zgodnie z hierarchią nauczyciel stażysta z tytułem magistra i odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym odnotowuje zysk w wysokości 2782 zł brutto, czyli 2049 zł netto.

Wszyscy zainteresowani rozwojem kariery w sieci Lidl mają czas na zgłoszenie się do programu do 8 kwietnia.

Wiele firm oferuje programy stażowe

Studenci mają coraz więcej okazji do rozwijania swoich zainteresowań przy jednoczesnym zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Poza Lidlem program stażu wakacyjnego oferuje także Kaufland. W trakcie praktyk stażyści będą zagłębiali się w zagadnienia związane m.in. ze sprzedażą, logistyką, polityką personalną, nadzorem czy zakupem produktów. Oferta jest skierowana do studentów lub absolwentów, na których czeka wynagrodzenie w wysokości 2700 brutto – czytamy na oficjalnej stronie sieci handlowej.

Firmą z innej branży, która od lat organizuje płatne letnie praktyki jest Procter & Gamble. Co istotne, po odbyciu trzymiesięcznego stażu menadżerskiego najlepsi praktykanci mogą liczyć na stałe zatrudnienie. W tym roku termin na wysłanie zgłoszenia upływa 15 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News