Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 17.03.2020. Epidemia koronawirusa w Polsce. Budynek Ministerstwa Klimatu. U ministra Michala Wosia stwierdzono obecnosc koronawirusa.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Maja 2020

GW: Lekarze kłamią, żeby móc leczyć pacjentów z innymi chorobami zakaźnymi. Minister zdrowia zabronił

Lekarze muszą kłamać, że pacjenci z różnymi chorobami zakaźnymi mogą mieć koronawirusa. W innym przypadku nie mogliby ich leczyć. To efekt rozporządzenia ministra zdrowia - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Lekarze mają związane ręce

W zeszłym tygodniu minister zdrowia Łukasz Szumowski wydał rozporządzenie, które m.in. zakazuje lekarzom ze szpitali zakaźnych w innych miejscach. Jednak ograniczenie nie polega tym na tym, że lekarze zakaźni nie mogą pracować poza szpitalami. Na oddziałach zakaźnych obowiązuje zakaz leczenia pacjentów, którzy nie są zakażeni koronawirusem.

“Gazeta Wyborcza” podaje, że chodzi o chorych na AIDS, wirusowe zapalenie wątroby, boreliozę i wszelkie inne choroby zakaźne wymagające długotrwałej terapii, w wielu przypadkach do końca życia.

Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegółyRząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegółyCzytaj dalej

Lekarze: to chory zakaz

Lekarze cytowani przez “GW” mówią, że to “chory zakaz”. Tacy pacjenci także potrzebują leczenia i badań. Lekarze nie godzą się na odsyłanie takich osób z kwitkiem i narażanie ich zdrowia. Robią co innego: wypisują pacjentom, że mają podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i robią test. Jak przyznają, kłamią, ale robią to dla dobra swoich podopiecznych.

Ministerstwo Zdrowia nie widzi problemu w takich przepisach i podkreśla, że takie działania ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa, a część personelu medycznego doceniła zasady wprowadzone przez resort.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykach

Lekarze nie zgadzają się z resortem zdrowia

Lekarze zakaźnicy nie chcą się zgodzić z tymi przepisami. W rozmowie z “GW” prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych ostrzega, że rozporządzenie doprowadzi do stygmatyzacji lekarzy i całego personelu ze szpitali zakaźnych. Flisiak już wystąpił do NFZ o zniesienie zakazu dla lekarzy z jego placówki, by mogli leczyć innych pacjentów.

Więcej na ten temat przeczytasz w “Gazecie Wyborczej”.

Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuZłe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitałuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś znów można jeździć Veturilo. Co trzeba wiedzieć?
  2. Nikt przed nim nie dokonał podobnego wyczynu. 42-latek zaskoczył cały świat
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dramatycznie przykre wiadomości z północy Polski. Niestety stracił życie
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News