Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Które sklepy będą otwarte 3 maja? Zakupy zrobimy nie tylko w Żabce
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 01.05.2024 17:45

Które sklepy będą otwarte 3 maja? Zakupy zrobimy nie tylko w Żabce

sklep spożywczy
Fot. Pixabay/AlbanyColley

Zakupy w majówkę? Zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Mimo że większe sklepy są dzisiaj zamknięte, w wielu miejscach wciąż możemy zrobić zakupy. Gdzie pójść, żeby uzupełnić lodówkę 1 i 3 maja?

Gdzie zrobić zakupy 1 i 3 maja?

3 maja to rzecz jasna narodowe Święto Konstytucji i kolejny dzień długiego weekendu majowego, tzw. majówki. W tym dniu zdecydowana większość Polaków cieszy się z dodatkowego dnia wolnego. Wolne mają również pracownicy sklepów, co zdecydowanie utrudnia zakupy ”na już”, jeśli dopiero w tym dniu odkryjemy braki w domowym asortymencie. Nie wszystkie punkty handlowe będą jednak zamknięte. Gdzie zrobimy zakupy na ostatnią chwilę?
 

ZUS rozsyła pilne listy do emerytów. W kopercie dwa ważne pisma

Które sklepy będą otwarte 3 maja?

3 maja największe i najpopularniejsze sklepy będą zamknięte. Zakupów nie zrobimy w Biedronce, Lidlu, Dino czy Kauflandzie. Nie oznacza to jednak, że nie uda nam się znaleźć żadnego otwartego sklepu.

Wiele osób słusznie założyło, że nawet w majówkę Żabki będą otwarte. Większość sklepów należących do tej franczyzy będzie można odwiedzić w standardowych godzinach: od 06:00 do 23:00. Podobnie otwarta będzie również Stokrotka Express — od 05:30 do 23:30. Nieco krócej będzie można zrobić zakupy w Carrefour Market, bo między 10:00 a 18:00. Na tym jednak nie koniec.
 

Nie tylko Żabki będą otwarte 3 maja

Poza sieciami takimi jak Żabka czy Stokrotka, otwarte będą również małe sklepy, często prowadzone osobiście przez właściciela. Może się jednak zdarzyć, że konieczny będzie zakup innych produktów, niedostępnych w sklepie osiedlowym. 

W takich wypadkach warto pamiętać, że 3 maja otwarte są również stacje benzynowe, w których kupimy nie tylko niektóre produkty spożywcze, ale również inne artykuły pierwszej potrzeby. 

Czynna pozostaje także część aptek, zwłaszcza tych, które na co dzień działają przez całą dobę. Zależnie od szukanych produktów możemy skorzystać także ze sklepów na dworcach i lotniskach, a także, rzecz jasna, ze sklepów internetowych.

źródło: o2.pl