BiznesINFO.pl

ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety miał 99 lat

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Książę Filip nie żyje

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety, królowej Wielkiej Brytanii nie żyje. W oficjalnym komunikacie z Windsoru napisano, że monarcha odszedł w wieku 99 lat i jest najdłużej panującym władcą Wielkiej Brytanii - obowiązki publiczne pełnił aż 65 lat, odchodząc ze służby dopiero w 2017 roku.

Od połowy lutego książę Filip był hospitalizowany. Do szpitala miał trafić ze względu na złe samopoczucie, jednak już kilka dni później trafił do szpitala im. św. Bartłomieja, który specjalizuje się w leczeniu chorób serca.

Na początku marca monarcha przeszedł ciężką operację serca. Zbiegło się to w czasie z wywiadem Meghan Markle i księcia Harry'ego u Opry Winfrey. Wówczas Pałac Buckingham wydał specjalny komunikat:

"Książę Edynburga przeszedł wczoraj w szpitalu św. Bartłomieja udany zabieg w związku z istniejącą wcześniej chorobą serca".

Przekazano też, że Jego Królewska Wysokość pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni, ponieważ musi przebyć leczenie, a także odpocząć po ciężkim zabiegu. Camilla – żona księcia Karola przekazała niedługo potem mediom, że stan księcia Filipa ulega poprawie, a syn księcia - Edward, zapewnił, że ojciec nie może doczekać się powrotu ze szpitala.

Plotki o śmierci monarchy

Nastroje w Wielkiej Brytanii w związku z hospitalizacją monarchy zdawały się pozytywne, jednak kilka dni temu uległy wielkiej zmianie. Pojawiły się wówczas spekulacje, że książę Filip nie żyje, a rodzina królewska skrzętnie to ukrywa. Teorie nie były bezzasadne, ponieważ stacja BBC Scotland przerwała transmisję z posiedzenia parlamentu, by wyemitować czarno-białe nagranie z młodości księcia Filipa.

Czarno-biała migawka z życia monarchy pokazała się w telewizji aż dwukrotnie. Niedługo później na ekranie pojawił się komunikat: "Przepraszamy za przerwę w tym programie i pracujemy nad naprawieniem usterki".

To dało dużo do myślenia Brytyjczykom, którzy już wtedy zaczęli podejrzewać, że książę Filip nie żyje. Niektórzy spekulowali nawet, że książę Filip zmarł zaraz po wyemitowaniu wywiadu Meghan i księcia Harry'ego.

Teraz informacja o śmierci została potwierdzona. Cała Wielka Brytania jest pogrążona w żałobie.

Tagi:

Wielka Brytania

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]