Nowe zakazenia
biznesinfo
Autor Redakcja BiznesInfo - 30 Maja 2020

Pojawiły się nowe zakażenia, więc wróciły restrykcje. Jeden z krajów został już zmuszony do powrotu do obostrzeń

Korea Południowa przywróciła część ograniczeń na obszarze Seulu z obawy przed powtórnym nadejściem pandemii koronawirusa, jak podaje agencja Yonhap.

Korona Południowa znów się boi

Niestety Koreańskie Centra Kontroli Chorób (KCDC) dały sygnał o 58 nowych przypadkach zakażeń. Dzień wcześniej było ich 79 – najwięcej od prawie dwóch miesięcy. Łączny bilans infekcji wzrósł do 11 402, a bilans zgonów nie zmienił się i wynosi 269. Jak czytamy w serwisie TVN24, drugi dzień z rzędu odnotowano ponad 50 nowych zakażeń koronawirusem. - Następne dwa tygodnie będą kluczowe dla oceny, czy epidemia wirusa rozprzestrzeni się na obszarze metropolitarnym - powiedział na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Kim Gang Lip

Ognisko koronawirusa na obszarze Seulu, w którym mieszka połowa mieszkańców Korei Południowej sprawia, że władze obawiają się powrotu epidemii.

Korea Południowa przywraca restrykcje

W czwartek padła decyzja o przywróceniu części obostrzeń w samym Seulu, jak i obrzeżach miasta. Niestety wszystkie instytucje kultury zostaną zamknięte. Zadecydowano także o przywróceniu pracy zdalnej, a punkty gastronomiczne zawieszą działalność.

Władza do walki z COVIS-19 wykorzystuje technologię "smart city", czyli tzw. inteligentnego miasta. Jest to zbiór najróżniejszych technik, dzięki którym istnieje możliwość śledzenia kontaktów międzyludzkich, namierzania mieszkańców czy wykrywania nowych przypadków zachorowań.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

NBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelachNBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelachCzytaj dalej

Nowe ograniczenia mają obowiązywać do 14 czerwca. Dwa najbliższe tygodnie będą kluczowe, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jeśli to się nie uda, władze ponownie wprowadzą zasady dystansu społecznego Jak podaje TVN24: - Następne dwa tygodnie będą kluczowe dla oceny, czy epidemia wirusa rozprzestrzeni się na obszarze metropolitarnym - powiedział na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Kim Gang Lip.

Warto wspomnieć, że koreańskie służby medyczne przestrzegają przed ryzykiem szerzenia się patogenu w zamkniętych pomieszczeniach pracuje wiele osób, a środki kwarantanny nie zawsze są ściśle przestrzegane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Działają na kleszcze jak magnes. Dowiedz się, co przyciąga niebezpieczne pasożyty
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dziś pierwszy dzień bez maseczek. Aby ich nie nosić, trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad
Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneGdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News