BiznesINFO.pl > Handel > Kolejna niemiecka sieć w Polsce. Dm-Drogerie markt rzuca rękawicę Rossmannowi
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:29

Kolejna niemiecka sieć w Polsce. Dm-Drogerie markt rzuca rękawicę Rossmannowi

Dm-drogerie markt rzucają wyzwanie Rossmannowi
Wikimedia/Henryk Borawski

Rossmann będzie miał w Polsce konkurenta? Rękawice najpopularniejszej drogerii w naszym kraju rzuca inna niemiecka sieć oferująca m.in. kosmetyki, artykuły medyczne czy zdrową żywność. Dm-drogerie markt planuje uruchomić nad Wisłą sieć swoich placówek. Na razie poszukuje pracowników.

  • Dm-drogerie markt szykują się na podbój polskiego rynku

  • Ile placówek sieć może uruchomić w pierwszej kolejności

  • W ilu krajach obecna jest niemiecka sieć

Dm-drogerie markt rzuca rękawice Rossmannowi

Dm-drogerie markt to sieć sklepów detalicznych z siedzibą w Karlsruhe w Niemczech, które sprzedają kosmetyki, artykuły medyczne, artykuły gospodarstwa domowego czy zdrową żywność. Wygląda na to, że drogeria zamierza zawojować polski rynek i tym samym rzucić rękawice Rossmannowi.

Dm-drogerie markt jak zauważa portal wiadomoscihandlowe.pl jeszcze jesienią zeszłego roku zarejestrowało domenę internetową za pośrednictwem, której poszukuje pracowników do nowo powstającej w Polsce sieci sklepów.

Z ogłoszenia może wynikać, że na początku Dm-drogerie markt chce uruchomić w naszym kraju nawet 15 placówek. Wskazuje na to fakt, że poszukiwany jest menedżer regionalny, którego jednym z zadań ma być prowadzenie i rozwijanie 12-15 sklepów.

Wygląda na to, że pierwsze placówki mogą zostać uruchomione we Wrocławiu, gdyż to właśnie stolica Dolnego Śląska została wskazana jako miejsce pracy we wspomnianych ogłoszeniach. Poza menedżerem regionalnym poszukiwany jest również kierownik sklepu, a także konsultant IT.

Konkurencja z zadomowioną w Polsce niemiecką siecią drogerii z pewnością nie będzie zadaniem łatwym, ale jak zauważają wiadomoscihandlowe.pl Dm-drogerie markt są na europejskim rynku potężniejszym graczem aniżeli Rossmann. Świadczą o tym przywołane przez portal dane z których wynika, że na koniec roku rachunkowego 2019/2020 sieć mogła poszczycić się posiadaniem 3765 sklepów w całej Europie. Najwięcej z nich, bo ponad 2 tys. funkcjonowało w Niemczech. Polska będzie 14. rynkiem na którym Dm-drogerie markt się pojawi.

Portal przytacza również dane z których wynika, że w roku finansowym 2019/2020 sieć odnotowała sprzedaż na poziomie 11,52 mld euro, o blisko 3 proc. więcej niż rok wcześniej, sprzedając w tym czasie produkty warte prawie 3 mld euro. Dm-drogerie markt zatrudniały w tym czasie ponad 62 tys. pracowników.

Rossmann jak zauważają wiadomoscihandlowe.pl osiągnęły w zeszłym roku całkowity obrót na poziomie 10,35 mld euro i był to wzrost o 3,5 proc. względem roku wcześniejszego.

1500 Rossmannów w Polsce

W Polsce – w której sprzedaż w 2020 roku osiągnęła poziom 2,3 mld euro -  w lutym tego roku otwarto 1500 drogerię Rossmanna, która mieści się na ulicy Piotrkowskiej 157 w Łodzi. Sieć zatrudnia w naszym kraju prawie 20 tys. pracowników.

Z danych przytoczonych przez Radio Zet wynika, że 25 proc. wszystkich drogeryjnych produktów w Polsce kupowanych jest w sklepach Rossmanna. Niebawem przekonamy się czy niemieckiej sieci zagrozi nowy niemiecki konkurent.

Tagi: Rossmann