Kaufland zmiany w sklepach
Materiały prasowe
Autor Konrad Karpiuk - 13 Listopada 2020

Kaufland dokonuje ważnej zmiany w swoich sklepach. Klienci będą mocno zaskoczeni

Kaufland zmienia się nie do poznania. Zaczęto dostosowywać sklepy do najnowszych trendów i oczekiwań konsumentów, skończyły się modernizacje pierwszych placówek.

Kaufland modernizuje swoje sklepy

Kaufland zdaje sobie sprawę, że konkurencja nie śpi, w związku z tym sieć wprowadziła liczne zmiany w swoich placówkach, poszerzając ofertę i czyniąc zakupy wygodniejszymi i bezpieczniejszymi. Będą nowe produkty, jak i zmodernizowane kasy.

Nad przebudową sklepów Kaufland pracę rozpoczęto już w sierpniu. Przez ten czas sklepy dalej funkcjonowały, bo przebudowa była zaplanowana tak, aby nie zamykać na ten czas sklepu. Po zakończeniu prac modernizacyjnych klienci będą mogli skorzystać z pełnej oferty sklepu.

Wśród wykonanych prac w placówkach Kaufland jest choćby zmiana wystroju, pomalowano ściany, czy zamontowano oznaczenia grup towarowych. Ponadto łatwiej będzie uzyskać informacje na temat towarów w sklepie, dzięki cyfrowym ekranom, na których można sprawdzić ofertę promocyjną.

W zmodernizowanych marketach Kaufland ustawiono także terminale zastępujące tradycyjne czytniki (po sześć na każdy sklep). Na terminalu będzie można zapoznać się z ofertą promocyjną, ponadto w punkcie informacyjnym będzie można przeczytać o programie lojalnościowego Payback.

Ponadto w odnowionych sklepach znalazły się kasy samoobsługowe, po sześć na każdy sklep. Postawiono też butelkomaty na butelki, w zamian otrzymuje się bon na zakupy w Kauflandzie. Zmieniono regały i lady chłodnicze na mięso, ryby, wędliny, sery, jak i na nabiał i mrożonki.

1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije
2. Uwaga! TVN: Ciała wśród pacjentów jedzących posiłki. "Lekarze przychodzili raz na kilka dni"
3. Nowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyć

Spore zmiany w Kauflandzie

W Kauflandzie wydzielono również dział "Świadome Żywienie", w którym można kupić produkty niezawierające konserwantów. Warto zaznaczyć, że do tej pory w wielu sklepach sieci funkcjonował z żywnością "Bio", teraz idea została znacznie rozszerzona.

To nie koniec zmian, bo jak informuje portal Wiadomości Handlowe, każdy Kaufland po modernizacji będzie miał piekarnię w nowym standardzie. Ponadto sklepy w Brzegu, Jeleniej Górze, Świdniku, Żorach i Kaliszu będą wyposażone we własne wędzarnie.

Renowacje wykonano również w toaletach dla klientów. Wyremontowano również pomieszczenia socjalne dla pracowników, jak i strefę przeznaczoną dla najemców. W sklepach Kaufland i na parkingach zainstalowano oświetlenie LED.

Według Wiadomości Handlowych zmodernizowane sklepy funkcjonują w pełni już od czwartku 12 listopada. Warto jednak zaznaczyć, że całkowita modernizacja objęła tylko kilka placówek Kaufland, konkretnie te w Brzegu, Ełku, Jeleniej Górze i Świdniku.

Sam Kaufland ma w Polsce 225 marketów, w których zatrudnia 16 tys. ludzi. Asortyment marketów liczy od 15 tys. do 20 tys. produktów (w zależności od konkretnej placówki).

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News