Kara więzienia za fake newsa
East News
Autor Maria Glinka - 4 Września 2020

Kara więzienia za jedną wiadomość. Sąd był bezwzględny wobec 23-latka

Kara więzienia czeka na 23-latka, który rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na temat koronawirusa. Węgierski sąd nie miał najmniejszych wątpliwości co do nielegalnego działania mężczyzny.

Kara więzienia za fake newsa

Kara więzienia w zawieszeniu na dwa lata - tak dotkliwe konsekwencje spotkają 23-latka z Węgier, który pokusił się o koronawirusowego fake newsa. Śledztwo wykazało, że 17 marca mężczyzna spreparował wiadomość jednej z agencji prasowych. Wykorzystując logo firmy, przygotował własną notatkę, w której przekazał, że miejscowość komitatu Nograd na północy Węgier stała się „epicentrum” koronawirusa. W artykule powołał się na nieistniejącą opinię ordynatora szpitala.

Z fałszywego artykuły wynika, że zainfekowany mężczyzna w poważnym stanie przybył do placówki i zakaził wszystkie osoby z najbliższego otoczenia. Autor fake newsa zalecał nawet niewychodzenie z domu w obliczu zagrożenia epidemicznego.

Szybka transmisja wiadomości, a teraz kara więzienia

23-latek przesłał nieprawdziwy artykuł znajomemu, który bezzwłocznie przekazał go dalej. Wiadomość bardzo szybko obiegła internet. W sprawę zaangażował się nawet burmistrz miasta, który publikując dementi, próbował wyciszyć poruszenie, które wywołał fake news. Wprost przekazuje, że węgierski sąd orzekł karę więzienia w zawieszeniu na dwa lata wobec 23-latka, który wywołał internetową burzę.

Koronawirus na Węgrzech w dalszym ciągu pozostaje w natarciu. Tylko ostatniej doby zarejestrowano 365 nowych przypadków i 3 kolejne zgony. Łącznie liczba zakażonych na Węgrzech wynosi 6 622. Walkę z COVID-19 przegrało w sumie 619 osób.

<

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News