BiznesINFO.pl
ING łagodzi politykę kredytową. Wszystko rozchodzi się o wkład własny.

wikimedia, Omen600606, lic. CC 2.5

ING podjęło bardzo ważną decyzję. Klienci mają powody do radości

27 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

ING podjęło bardzo ważną decyzję w kwestii kredytów hipotecznych. Klienci, którzy liczą na własne mieszkanie mogą być zadowoleni, ponieważ wszystko wskazuje na to, że polityka ING łagodnieje. Co jest tego przejawem?

ING łagodzi politykę kredytów hipotecznych

ING w dobie największego lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa jako jeden z pierwszych banków drastycznie zaostrzył politykę przyznawania kredytów hipotecznych. Poza ING wszystkie banki podniosły wymagany wkład własny z 10 proc. do 20 proc. oraz zrezygnowały z przyznawania kredytów osobom zatrudnionym na umowę cywilnoprawną. ING poszedł wówczas o krok dalej. Co takiego zrobił?

ING wymagało przez kilka miesięcy wniesienia 30 proc. wkładu własnego przy staraniach się o kredyt hipoteczny. Dla wielu osób było to nieosiągalne, dlatego rezygnowali ze swoich marzeń o mieszkaniu. Obecnie polityka banków powoli łagodnieje i Millenium wymaga już 10 proc. wkładu własnego, natomiast mBank zaczął honorować dochody z tytułu umów zlecenie. Eksperci wskazują, że na ten moment mamy do czynienia z łagodzeniem polityki kredytowej. Jakie więc działanie ING jest tego przykładem?

ING obniża wymagany wkład własny

ING od 15 września obniżył wymagany wkład własny w przypadku starania się o kredyt hipoteczny. Co więcej, od sierpnia dopuścił dochody samozatrudnionych. Klienci banku mogą liczyć na finansowanie maksymalnie 80 proc. wartości mieszkania.

ING obecnie oferuje promocję dla EKO Kredytu, gdzie wymagane jest posiadanie konta osobistego i zapewnienie regularnych wpływów. Pożyczyć można min. 100 tys. zł, ale pod warunkiem, że będzie to dom ekologiczny. Z kolei kredyt hipoteczny w ramach "Jesiennej wyprzedaży" obejmuje brak kosztów prowizji za udzielenie kredytu. Ta oferta trwa do 11 października.

Tagi:

kredyty hipotecznekredyt hipotecznykredytING

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Tenis ziemny

Finanse

Wielka gwiazda tenisa siedzi w więzieniu. Trafił tam za oszustwa podatkowe

Czytaj więcej >
PKP podróżowanie pociągami

Finanse

Odszkodowanie za opóźniony pociąg. Tłumaczymy, kiedy możemy oczekiwać rekompensaty od przewoźnika

Czytaj więcej >

Finanse

Ceny mieszkań lecą w dół. Deweloperzy przygotowali promocje na Black Week

Czytaj więcej >

Finanse

Wniosek o 300+. Jeśli chcesz otrzymać pieniądze, musisz się pośpieszyć

Czytaj więcej >
Flickr/isoglosse/zdjęcie ilustracyjne

Finanse

Urząd Skarbowy wejdzie na konto bankowe, bez twojej wiedzy

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Finanse

To już pewne. Emerytury w 2023 roku będą wyższe. Andrzej Duda podpisał ustawę

Czytaj więcej >