BiznesINFO.pl

wikimedia, Omen600606, lic. CC 2.5

ING podjęło bardzo ważną decyzję. Klienci mają powody do radości

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

ING łagodzi politykę kredytów hipotecznych

ING w dobie największego lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa jako jeden z pierwszych banków drastycznie zaostrzył politykę przyznawania kredytów hipotecznych. Poza ING wszystkie banki podniosły wymagany wkład własny z 10 proc. do 20 proc. oraz zrezygnowały z przyznawania kredytów osobom zatrudnionym na umowę cywilnoprawną. ING poszedł wówczas o krok dalej. Co takiego zrobił?

ING wymagało przez kilka miesięcy wniesienia 30 proc. wkładu własnego przy staraniach się o kredyt hipoteczny. Dla wielu osób było to nieosiągalne, dlatego rezygnowali ze swoich marzeń o mieszkaniu. Obecnie polityka banków powoli łagodnieje i Millenium wymaga już 10 proc. wkładu własnego, natomiast mBank zaczął honorować dochody z tytułu umów zlecenie. Eksperci wskazują, że na ten moment mamy do czynienia z łagodzeniem polityki kredytowej. Jakie więc działanie ING jest tego przykładem?

ING obniża wymagany wkład własny

ING od 15 września obniżył wymagany wkład własny w przypadku starania się o kredyt hipoteczny. Co więcej, od sierpnia dopuścił dochody samozatrudnionych. Klienci banku mogą liczyć na finansowanie maksymalnie 80 proc. wartości mieszkania.

ING obecnie oferuje promocję dla EKO Kredytu, gdzie wymagane jest posiadanie konta osobistego i zapewnienie regularnych wpływów. Pożyczyć można min. 100 tys. zł, ale pod warunkiem, że będzie to dom ekologiczny. Z kolei kredyt hipoteczny w ramach "Jesiennej wyprzedaży" obejmuje brak kosztów prowizji za udzielenie kredytu. Ta oferta trwa do 11 października.

Tagi:

kredyty hipotecznekredyt hipotecznykredyt

Podobne artykuły

Finanse

Ten mail od Allegro to oszustwo. Klikniesz w link i stracisz pieniądze
Czytaj więcej >

Finanse

Stan polskiej gospodarki według Międzynarodowego Funduszu Walutowego
Czytaj więcej >

Finanse

Rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie. ARMiR przyjmuje wnioski od 1 czerwca
Czytaj więcej >

Finanse

Wakacje kredytowe. Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowego kryterium
Czytaj więcej >

Finanse

Ważne świadczenie dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Od 1 czerwca jest ono znacznie wyższe
Czytaj więcej >

Finanse

UOKiK bierze pod lupę producentów frytek i czipsów. Sprawdzi praktyki wobec dostawców
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Finanse

Finanse

Magdalena Madoń

800 plus coraz bliżej. Pojawił się już projekt ustawy
Czytaj więcej >
Finanse

Maria Gil-Sobczyk

Dlaczego nie dostaniesz kredγtu hipotecznego? Ekspert wskazuje najczęstsze powody odmowy
Czytaj więcej >
Finanse

Magdalena Madoń

PKO BP da zarobić na lokatach. Możliwe nawet 10 proc. w skali roku
Czytaj więcej >
Finanse

Maria Gil-Sobczyk

ZUS będzie zwracał pieniądze. Uważaj, czas na złożenie wniosku mija 5 czerwca
Czytaj więcej >
Finanse

Paula Drechsler

Od dziś wielkie zmiany w PKO BP. Klienci muszą uważać
Czytaj więcej >
Finanse

Patryk Solarczyk

Nowe informacje w sprawie programu 800 plus. Wiadomo kiedy ruszy
Czytaj więcej >