Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Indie przerzucają siły na granicę z Chinami. Potęgi atomowe znów w napiętych relacjach
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 05.07.2021 02:00

Indie przerzucają siły na granicę z Chinami. Potęgi atomowe znów w napiętych relacjach

pixabay, SABIRAB
pixabay, SABIRAB

Indie zmieniają taktykę wobec Chin. Rząd w Delhi przekierował niemal 50 tys. żołnierzy pod granicę z Chinami. Czy to znak objęcia ofensywnej taktyki? 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie wojny stoczyły Indie

  • Co świadczy o zmianie taktyki Indii

  • Jak zareagowały Chiny

Indie kontra Chiny

W międzynarodowej wojnie Indie skupiły swoje siły na walce o Kaszmir. O region Indie stoczyły trzy długie wojny z Pakistanem - przypomina Forsal. 

Dopiero w 2020 r. doszło do poważnych starć między Chinami a Indiami w Himalajach. Od tamtej pory Indie zaczęły walczyć o ustabilizowanie relacji z Pakistanem i zwalczanie chińskich wpływów w regionie.

Obecnie na indyjsko-chińskiej granicy stacjonuje niemal 200 tys. żołnierzy, czyli o 40 proc. więcej niż w zeszłym roku. Wojsko i eskadry myśliwców zostały wysłane do trzech przygranicznych okręgów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Agencja Bloomberg informuje, że obecne zgrupowanie wojsk pozwoli na ofensywne działania armii indyjskiej, m.in.: atak. Poprzednie zgrupowanie było defensywne. 

Pekin nie pozostawił indyjskich działań bez odpowiedzi. Agencja informuje, że Chiny przeniosły dodatkowe siły z Tybetu, budują nowe obiekty przy pasach startowych, a nawet stawiają bunkry.

Na ten moment władze Indii nie skomentowały wydarzeń na granicy z Chinami.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]