Ile zarabia Rafał Trzaskowski?
Flickr/EPP
Autor Radosław Święcki - 26 Maja 2020

Ile zarabia Rafał Trzaskowski - jest już odpowiedź. Kandydat na prezydenta Polski właśnie złożył oświadczenie majątkowe swoje i żony

Wiadomo już ile zarabia Rafał Trzaskowski. Dziś kandydat na prezydenta złożył oświadczenie majątkowe swoje i małżonki. Okazuje się, że prezydentura Warszawy nie jest jedynym źródłem dochodu polityka. Rafał Trzaskowski angażuje się bowiem także w nauczanie.

Ile zarabia Rafał Trzaskowski?

Ile zarabia Rafał Trzaskowski? Odpowiedź na to pytanie nie jest już tajemnicą bowiem nowy kandydat na prezydenta RP złożył we wtorek oświadczenie majątkowe, obejmujące również majątek jego małżonki. Jak się okazuje, Rafał Trzaskowski ma całkiem pokaźne oszczędności.

Z oświadczenia, którego szczegóły ujawnia „Gazeta Wyborcza” wynika, że prezydent stolicy ma oszczędności na poziomie 48 tys. zł, a także 4,1 tys. euro. Trzaskowski posiada również samochód Volvo XC60 z 2011 roku, a także dwa mieszkania o wartości szacowanej w pierwszym przypadku na milion, a w drugim na 930 tys. zł.

Perełki w garażach polskich polityków. Nie tylko Szumowski może się popisać, na miejscu 5 prawdziwa ikonaPerełki w garażach polskich polityków. Nie tylko Szumowski może się popisać, na miejscu 5 prawdziwa ikonaCzytaj dalej

Trzaskowski, który od 1,5 roku pełni urząd prezydenta Warszawy, zarabia z tego tytułu ok. 151 tys. zł rocznie, co oznacza, że miesięczne zarobki wynoszą ok. 12,5 tys. zł brutto. Ale prezydentura stolicy nie jest jedynym źródłem dochodu polityka. Na jego stan konta wpływają również środki z ZAiKS z tytułu praw autorskich (ok. 18 tys. zł), Związku Artystów Wykonawców „STOART” (prawie 2,5 tys. zł), Polskiego Radia (45 zł). Trzaskowski czerpie dochody również z wykładów na warszawskiej uczelni Collegium Civitas (ok. 46 tys. zł), a także wynajmu jednego z dwóch mieszkań (ok. 51 tys. zł).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

Rafał Trzaskowski ujawnił także zarobki swojej żony

Wiadomo też, ile zarabia żona Rafała Trzaskowskiego. jak podaje „Wyborcza” – ma tzw. umowę dożywocia użytkowania kawalerki wartej ok. 350 tys. zł (mieszka w niej jej tata, po jego śmierci mieszkanie przejdzie na nią) i jest współwłaścicielką działki wartej ok. 70 tys. zł.

- Uczciwość i przejrzystość działania polityków są podstawą zaufania do państwa polskiego – powiedział Trzaskowski podczas konferencji prasowej na której ujawnił oświadczenie majątkowe swoje i małżonki.

Komentatorzy nie mają wątpliwości, że zachowanie prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, ma na celu wywarcie presji na premiera Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego, by ujawnili cały swój majątek. Nie jest tajemnicą, że zarówno premier jak i minister zdrowia przepisali część majątku na swoje żony.

- W samym fakcie, że pan premier Morawiecki i pan minister Szumowski są bardzo majętnymi ludźmi, nie ma nic zdrożnego. Natomiast i pan premier Morawiecki, i pan minister Szumowski powinni pokazać cały swój majątek – powiedział prezydent Warszawy.

Takiego sondażu nie było już dawno, zawirowania w parlamencie. W Sejmie mogłaby powstać nowa większośćTakiego sondażu nie było już dawno, zawirowania w parlamencie. W Sejmie mogłaby powstać nowa większośćCzytaj dalej

„Wyborcza” przypomina, że we wrześniu ubiegłego roku Sejm uchwalił ustawę zobowiązującą polityków do ujawnienia majątku ich małżonków. Prezydent Andrzej Duda skierował ją jednak do Trybunału Konstytucyjnego.

Już nie Małgorzata Kidawa-Błońska, ale Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy nowym kandydatem

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia Koalicji Obywatelskiej 15 maja, zastępując w tej roli wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską. Polityk od listopada 2018 roku pełni urząd prezydenta Warszawy, po tym jak wygrał wybory już w pierwszej turze osiągając ponad 56 proc. poparcie. Wcześniej Trzaskowski pełnił mandat posła (2015-2018) i europosła (2009-2013) z ramienia Platformy Obywatelskiej. W rządzie Donalda Tuska pełnił stanowisko ministra cyfryzacji i administracji (2013-2014), zaś w gabinecie Ewy Kopacz był ministrem ds. europejskich (2014-2015).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  2. Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja "STOP CELEBRYTYZACJI PSEUDONAUKI"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szumowski wyjawił prawdę o drugiej fali epidemii. Porażające słowa
Gdzie odnaleźć miłość w XXI wieku czyli aplikacje randkowe warte uwagiGdzie odnaleźć miłość w XXI wieku czyli aplikacje randkowe warte uwagiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News