Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Hurkacz wygrał w Marsylii 6 w karierze turniej ATP. Otrzyma ogromną wypłatę
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 26.02.2023 18:57

Hurkacz wygrał w Marsylii 6 w karierze turniej ATP. Otrzyma ogromną wypłatę

Hurkacz w Marsylii
AFP

Hubert Hurkacz, młody polski tenisista, właśnie odniósł swoje szóste zwycięstwo w turnieju ATP. To niewątpliwie ogromny krok naprzód w karierze tego bardzo utalentowanego gracza, który z roku na rok pokazuje coraz lepszą grę.

Zwycięstwo w Marsylii

Hurkacz wygrał z Francuzem Benjaminem Bonzim 6:3, 7:6 (7-4) w finale turnieju ATP, który odbył się w Marsylii.

Turniej, który Hurkacz zdominował, to jedno z największych wydarzeń w świecie tenisa. Czyni to jego zwycięstwo tym bardziej ważnym. Polski tenisista okazał się najlepszy spośród wszystkich graczy i zasłużenie zdobył tytuł mistrza turnieju.

Zasłużone pieniądze

Za zostanie numerem jeden turnieju w Marsylii, Hubert Hurkacz zarobił 107 610 euro, tj. około 510 000 zł.

Polak w tej chwili zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP. Był to jego pierwszy pojedynek z francuzem Bonzim.

Jak podaje serwis sportowefakty.wp.pl Hurkacz nie będzie miał czasu na odpoczynek i świętowanie tytułu, bowiem już w przyszłym tygodniu powalczy o kolejny tytuł w Dubaju. Powalczy on tam w turnieju ATP 500.

Zarobki w turnieju ATP w Marsylii

Według informacji, które przekazał businessinsider.pl, zawodnicy otrzymali następujące wynagrodzenia w poszczególnych etapach turnieju