By D T G - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15152939
By D T G - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15152939
Autor Stanisław Węgrowski - 11 Czerwca 2020

W końcu rząd otworzy granice. Znana jest data

Granice Polski zostaną otwarte 13 czerwca. Kontrole graniczne zostaną zniesione, a Polska otworzy granice dla państw należących do Unii Europejskiej. Natomiast od 16 czerwca będzie można latać do innych krajów.

Granice otwarte od soboty

W środę, w czasie wizyty w firmie Styropmin w Łochowie premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 13 czerwca Polska otwiera granice na państwa Unii Europejskiej. Szef rządu dodał, że kontrole na granicach zostaną zniesione. Morawiecki zaznaczył, że dzięki skutecznej strategii rządu Polska może otworzyć teraz granice. Szef rządu dodał, że nasz kraj musi jak najszybciej przywrócić kontakty handlowe z Unią Europejską.

Przebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajPrzebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajCzytaj dalej

Granice otwarte. Także powietrzne

Trzy dni po otwarciu granic zostaną przywrócone loty międzynarodowe. Polacy będą mogli latać do innych krajów od 16 czerwca. Premier zaznaczył, że przewoźnicy będą potrzebować trochę czasu na dostosowanie się do tych decyzji. Opracowanie siatki połączeń może zająć kilka tygodni.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Skibie puściły nerwy i ujawnił fakty z przeszłości. Publicznie w mocnych słowach o Edycie Górniak

- Jesteśmy w kontakcie już dzisiaj z LOT-em, żeby LOT mógł zaplanować odpowiednio powrót do świadczenia swoich usług - tłumaczył szef rządu, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Granice otwarte. Nie trzeba przechodzić kwarantanny

Po otwarciu granic w sobotę Polacy będą mogli podróżować do państw należących do Wspólnoty i to samo dotyczy obywateli tych krajów. Obcokrajowcy będą mogli przyjechać do Polski bez konieczności przejścia obowiązkowej kwarantanny. Do tej pory po przyjeździe należało odbyć przymusową izolację przez co najmniej 14 dni.

Od soboty 13 czerwca kontrole na granicach będą przeprowadzane wyrywkowo. Tak też było przez pandemią koronawirusa i wprowadzeniem restrykcji w przekraczaniu granic.

Nadal zamknięte pozostaną granice zewnętrzne Unii Europejskiej.

Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na bacznościJuż nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na bacznościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Lider majowej sprzedaży samochodów jest zdecydowany. Aż dwa miejsca na podium [TOP10]Lider majowej sprzedaży samochodów jest zdecydowany. Aż dwa miejsca na podium [TOP10]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News