BiznesINFO.pl

East News, Guilhem Baker/LNP/REX

Google nabiera rozpędu w Polsce. We Wrocławiu będą powstawać chmury obliczeniowe

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Za co będzie odpowiedzialny nowy zespół technologiczny

  • Jacy specjaliści znajdą zatrudnienie w biurze Google'a

  • Czemu to akurat Wrocław zostały wybrany jako centrum rozwoju Google'a

Google rozwija struktury w Polsce

"W ramach rozwoju biura we Wrocławiu, Google uruchamia w nim nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie. Zatrudnienie znajdą tu inżynierowie i inżynierki specjalizujący się w tej technologii oraz osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu takich projektów. Rozwój wrocławskiego biura to część trwających, znaczących inwestycji Google w Polsce. Firma rozbudowuje też swoje centrum inżynieryjne w Warszawie i jeszcze tej wiosny otworzy pierwszy w Polsce ośrodek przetwarzania danych Google Cloud" - informuje Google w komunikacie.

Centrum we Wrocławiu otwarte jest od 2007 r. i dotychczas skoncentrowane było na działaniach mających na celu wspieranie rozwoju usług reklamowych Google. Aktualnie centrum daje zatrudnienie 100 pracownikom, a 250 jest zatrudnionych w firmach partnerskich Google.

"Zatrudnieni we wrocławskim biurze specjaliści i specjalistki będą odpowiedzialni za przeprowadzanie kompleksowych projektów wdrażania technologii chmury obliczeniowej Google w przedsiębiorstwach z całej Europy. Poza zatrudnieniem nowych osób Google będzie też współpracował z innymi firmami obecnymi już we Wrocławiu, by tworzyć kolejne miejsca pracy oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów" - pisze Google.

Google postawił na Wrocław, ponieważ uważa miasto za bardzo dobrą bazę uniwersytecką. Firma ma nadzieję, że inżynierowie kończący wrocławskie uczelnie chętnie wstąpią w jej szeregi. Kto może zatem liczyć na pracę u amerykańskiego giganta?

Google stawia na Wrocław

W przypadku zespołu technologicznego zatrudnione zostaną osoby po kierunkach ścisłych - informatycznych i matematycznych. Ci, "którzy mają doświadczenie w pracy z infrastrukturą chmurową, tworzeniem i optymalizacją aplikacji, migracją danych, a także znają języki programowania takie jak Java, Python, Go, JavaScript, C++. Firma poszukiwać będzie też architektów i architektek danych oraz osób doświadczonych w zarządzaniu i consultingu projektów związanych z technologiami chmury obliczeniowej" - podkreśla Google.

Witold Wójtowicz, szef biura Google we Wrocławiu zwraca uwagę na szeroką gamę uczelnianą we Wrocławiu oraz fakt, że amerykański gigant chce pracować z najlepszymi. Podkreślił, że "technologia chmury obliczeniowej to obecnie najszybciej rozwijający się segment w sektorze IT".

Pandemia koronawirusa także pokazała, że inwestycja w technologie chmury jest opłacalna i w dzisiejszych czasach niezbędna do prowadzenia biznesu. Google szacuje, że rynek cloud computingu w Polsce będzie rósł aż o 15-20 proc. rocznie.

"Inwestycja we Wrocławiu poprzedza zbliżające się otwarcie pierwszego w Europie Środowo-Wschodniej regionu Google Cloud w Warszawie, czyli ośrodka przetwarzania danych, który umożliwi polskim firmom jeszcze łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z technologii chmurowych" - podkreśla Google.

Od samego początku Google ma na celu porządkowanie informacji na świecie oraz zapewnianie ich powszechnej dostępności. Obecnie produktem Google nie jest już tylko wyszukiwarka, a szereg innych platform, bez których miliardy osób nie wyobrażają sobie funkcjonowania.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

PepsiCo otwiera w Polsce fabrykę. Morawiecki: "Da się u nas inwestować"
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nie płacą za mieszkanie i grożą właścicielowi. Skandal w Szczecinie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dziedziczenie nieruchomości bez testamentu. Ekspert wyjaśnia, kto i w jakich przypadkach otrzyma spadek
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nigdy nie korzystaj z takich ofert. To oszustwo wakacyjne, możesz stracić tysiące złotych
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kadry z obozu Auschwitz w spocie PiS. Muzeum ostro krytykuje post
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ogromny wyciek danych Polaków. Miliony haseł i loginów trafiły do sieci
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska i Świat

Polska i Świat

Patryk Solarczyk

USA blisko bankructwa. Problemy supermocarstwa
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Sprytny gadżet do zadań specjalnych. Naładujesz nim telefon i spalisz kalorie
Czytaj więcej >
Energetyka

Paula Drechsler

Atak na klientów Energi. Mnóstwo osób utraciło dostęp do swoich kont
Czytaj więcej >
Finanse

Olgierd Maletka

Rewolucyjne zmiany w prawie spadkowym. Sąd może obniżyć wysokość zachowku
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Magdalena Madoń

Mężczyzna przez 6 lat trzymał w mieszkaniu zwłoki. Miał ku temu zadziwiający powód
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Maria Gil-Sobczyk

Czarno na białym: uśpione pieniądze w ZUS-ie. Wielu Polaków nie wie, że ma prawo je odziedziczyć
Czytaj więcej >