BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Już nie tylko dyskonty. Inne sieci sklepów także wydłużają godziny otwarcia

4 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Godziny otwarcia sklepów w okresie przedświątecznym zostaną wydłużone. Na taki krok zdecydowały się nie tylko Biedronka i Lidl, ale również Kaufland, Auchan i Netto.

Godziny otwarcia dłuższe niż zazwyczaj

Godziny otwarcia ulegną wydłużeniu – jest to reakcja na zapotrzebowanie na zakupy tuż przed Wielkanocą, których dokonanie może być znacznie utrudnione przez wprowadzenie limitów liczby osób przebywających w sklepach. Od 1 kwietnia w sklepie może być trzykrotnie większa liczba klientów niż ilość kas.

Dlatego też już od 2 kwietnia we wszystkich sklepach sieci Biedronka w całej Polsce zakupy można robić w godzinach 6:00-24:00. W gorącym okresie tuż przed świętami niemal wszystkie placówki Biedronki w Warszawie będą pracowały w trybie całodobowym – oświadczył Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci handlowej.

Biuro prasowe Biedronki poinformowało, że jedynie 44 sklepy spośród 161 placówek na terenie Warszawy nie przyłączą się do Akcji24. Zakupy w Biedronce przez całą dobę będzie można zrobić od 7 do 10 kwietnia.

Zmiany w Lidlu

Czas, w którym można robić zakupy został wydłużony także w Lidlu (6.00-24.00). Nowe zasady mają obowiązywać także w niedzielę handlową 5 kwietnia – podaje Business Insider Polska.

Co więcej, część placówek Lidla w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku i Poznaniu przejdzie do pracy w wymiarze 24-godzinnym.

Kaufland, Auchan i Netto z nowymi godzinami pracy

O zmianach w trybie funkcjonowania sklepów poinformował także Kaufland. Od 2 kwietnia większość marketów pracuje od 6.00 do 23.00.

Z kolei w Auchan zakupy można robić od 6.00 do 21.00, a w niedzielę handlową od 6.30 do 20.00.

Na zmiany w godzinach otwarcia jedynie w okresie przedświątecznym zdecydowało się Netto. Od 4 do 10 kwietnia sklepy tej sieci będą dostępne dla klientów w godzinach 6.00-24.00, a w Wielką Niedzielę od 6.00 do 13.00.

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka przygotowała się na Black Friday. Klienci znów ustawią się w kolejkach

Czytaj więcej >
kolejka

Handel

Polacy znaleźli sposób na inflację. Starają się kupować konkretne produkty

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka kusi klientów niskimi cenami. Jednak już za chwilę ulubione promocje się kończą

Czytaj więcej >
lidl

Handel

Lidl rzuca na półki prawdziwe hity, ale tylko dzisiaj. Sieć poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Rossmann i Kolporter

Handel

Rossmann przygotował wielki prezent dla klientów. Dostaniesz go bezpłatnie w salonikach Kolporter

Czytaj więcej >
ważne

Handel

RMF: Rząd wprowadzi maksymalną marżę dla stacji benzynowych

Czytaj więcej >