Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Elon Musk sam pozbawił się 14 mld dolarów w ciągu nocy. Wystarczył wpis na 33 znaki
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 04.05.2020 02:00

Elon Musk sam pozbawił się 14 mld dolarów w ciągu nocy. Wystarczył wpis na 33 znaki

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Elon Musk napisał co myśli o wycenie spółki

Elon Musk to postać, która budzi wiele kontrowersji przez swoje działania i przekonania. Tym razem ekscentryczny miliarder pokusił się o wpis w mediach społecznościowych, w którym przekazał, że jego zdaniem Tesla, czyli przedsiębiorstwo, którym kieruje - ma zbyt wysoką cenę na giełdzie.

Elon Musk stracił miliardy przez jeden wpis

Następnego dnia inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje producenta pojazdów elektrycznych. Jak podaje serwis money.pl, ich kurs spadł o ponad 10 procent. W konsekwencji wycena spółki Elona Muska spadła o 14 miliardów dolarów.

Elon Musk prowokuje w mediach społecznościowych

To nie pierwszy raz, kiedy Elon Musk zamieszcza prowokacyjny wpis w mediach społecznościowych. Miliarder podzielił się na Twitterze innymi przemyśleniami i działaniami. Elon Musk przekazał, że zamierza wyprzedać niemal wszystkie dobra materialne, jakie posiada. Poza tym przedsiębiorca stwierdził, że nie rozumie wprowadzenia restrykcji w związku z pandemią i apeluje o oddanie wolności ludziom.

Elon Musk to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Prowadzi m.in. firmę Tesla, która zajmuje się produkcją aut elektrycznych. Agencja Bloomberg wycenia jego majątek na prawie 36 miliardów dolarów.