BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Wplacanie pieniedzy w okienku.

EAST NEWS

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie wniosku o 500 plus. Konieczny dla zachowania ciągłości wypłat

30 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

30 kwietnia 2023 r. mija termin na złożenie wniosku o przyznanie 500 plus w ramach nowego okresu rozliczeniowego. Rodzice, którzy tego nie zrobią, stracą ciągłość wypłat, przypomina MRiPS.

W ramach programu 500 plus można otrzymać 500 zł miesięcznego świadczenia wypłacanego przez ZUS na dziecko do 18. roku życia. O pomoc z programu "Rodzina 500 plus" może starać się każdy rodzic.

Wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus należy składać od 1 lutego do 30 kwietnia. Oznacza to, że rodzice, którzy nie zrobią tego w tym terminie stracą ciągłość wypłat świadczenia.

Nowy wniosek o 500 plus muszą składać także rodzice, którzy już pobierają świadczenie

Nowy okres rozliczeniowy zacznie się 1 czerwca 2022 r. Dla zachowania ciągłości wypłat świadczenia nowy wniosek o wypłatę 500 plus muszą składać również rodzice, którzy świadczenie już pobierali wcześniej.

- Wniosek muszą złożyć zarówno rodzice nowourodzonych dzieci jak i ci rodzice, którzy już dostają  pieniądze, bowiem prawo do wypłaty 500+ jest przyznawane zawsze na jeden rok – przypomina Kowalska-Matis z dolnośląskiego ZUS.

Wniosek o wypłacenie 500 plus można złożyć za pomocą profilu PUE ZUS, portalu emp@tia oraz poprzez bankowość elektroniczną.

Co w przypadku gdy nie zdążymy wysłać wniosku?

"Jeśli wniosek na nowy okres świadczeniowy wpłynie do ZUS do końca czerwca, wypłata będzie  przysługiwała od czerwca br. do maja 2023 r. Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje,  bowiem od miesiąca, w którym wpłynął wniosek, do końca okresu świadczeniowego. Zatem osoba,  która złoży wniosek dopiero w lipcu, nie otrzyma świadczenia za czerwiec, lecz dopiero od lipca." - czytamy w komunikacie nadesłanym do redakcji biznesinfo.pl przez ZUS.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

ING, Pekao i wiele innych banków już zapowiedziało utrudnienia. Lepiej przygotować gotówkę

Czytaj więcej >

Finanse

Bank Pekao pochwalił się niewiarygodnym pomysłem. Powstanie największa inwestycja swego typu w Polsce

Czytaj więcej >
Banknoty 200 zł

Finanse

Rząd wyjawił swoje plany wobec kredytobiorców. Zmiany czekają nas już za chwilę

Czytaj więcej >
Pieniądze w portfelu

Finanse

Płaca minimalna szykowana do potężnego wzrostu. Rząd zapowiada dwa terminy waloryzacji

Czytaj więcej >
dotacja

Finanse

Jest zgoda na 3,9 miliarda złotych. Z Unii Europejskiej płyną pieniądze dla polskich rolników

Czytaj więcej >

Finanse

Już 200 mln zł sięgają długi Polaków wobec najemców. Można temu zaradzić

Czytaj więcej >