BiznesINFO.pl
Andrzej Duda

flickr.com/European Parliament/CC2.0

Marek Belka pokazał wiadomość od Andrzeja Dudy. Nikt nie spodziewał się takiej treści

12 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Andrzej Duda w ogniu krytyki za błahy komentarz na Twitterze. Marek Belka upublicznił prywatną korespondencję z prezydentem RP. Jej treść może zaskoczyć.

Marek Belka, polski polityk, europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej wziął udział w dyskusji pod niedawnym komentarzem prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze. Prezydent postanowił się skontaktować z europarlamentarzystą za pomocą prywatnej wiadomości. To, co otrzymał Belka zostało upublicznione. Wiadomość i komentarz rodzą pytania o stan polskiego dyskursu politycznego i kultury wypowiedzi najważniejszych osób.

Duda do Belki: "Wstyd"

Wymiana zdań między politykami związana jest z niedawną aktywnością polskiego prezydenta w mediach społecznościowych. Na tablicy jednej z internautek pojawiło się zdjęcie uroczego zwierzątka i pytanie co to jest za stworzenie. Wpis skomentował prezydent Andrzej Duda. "Opos" – napisał prezydent RP. Wywołało to prawdziwą lawinę komentarzy. Politycy opozycji zarzucają prezydentowi zajmowanie się błahostkami, zamiast ciężką pracą w obliczu dramatycznej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce.

Do prezydenckiego komentarza odniósł się Marek Belka.  – Prezydent Duda cały czas się uczy. Dzisiaj, w związku ze zbliżającą się decyzją w sprawie #PiatkaDlaZwierzat, rozpoznał zwierzątko ze zdjęcia na Twitterze. Gratulacje panie Andrzeju. Jutro proponuję przejść do wirusów – napisał były premier oraz były prezes Narodowego Banku Polskiego, a obecnie poseł Parlamentu Europejskiego. Wymiana zdań nie zakończyła się jednak na tym wpisie. Andrzej Duda postanowił odnieść się do sytuacji w bezpośredniej, prywatnej korespondencji do Marka Belki, a ten postanowił ją upublicznić.

Co kryje się w wiadomości? Okazuje się, że Andrzej Duda wysłał Markowi Belce zapytanie czy byłemu premierowi nie jest wstyd oraz link do definicji słowa "buc", zamieszczonej na Wikipedii, czyli internetowej encyklopedii, którą może tworzyć i edytować każdy internauta. Dyskusja polityków ponownie otwiera pytanie o poziom publicznej debaty w Polsce. 

Tagi:

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 31.12.2020. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w calym kraju obowiazuje zakaz przemieszczania sie. Wyjatkiem sa m.in. niezbedne czynnosci sluzbowe oraz inne wskazane w rozporzadzeniu. Za nieuzasadnione wyjscie z domu grozi m.in. mandat. W przypadku doniesienia do sanepidu, ten - za zlamanie obostrzen epidemicznych - moze nalozyc kare administracyjna w wysokosci do 30 tys. zl. N/z patroli policji na placu Bankowym.

Polska i Świat

Policja dzisiaj ruszyła na łowy. Mandat 3 tys. zł grozi bardzo wielu kierowcom

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

Czytaj więcej >

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa

Polska i Świat

Nowelizacja Kodeksu karnego. Bezwzględne kary dla pijanych kierowców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >