BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Marek Belka pokazał wiadomość od Andrzeja Dudy. Nikt nie spodziewał się takiej treści
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:43

Marek Belka pokazał wiadomość od Andrzeja Dudy. Nikt nie spodziewał się takiej treści

Andrzej Duda
flickr.com/European Parliament/CC2.0

Marek Belka, polski polityk, europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej wziął udział w dyskusji pod niedawnym komentarzem prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze. Prezydent postanowił się skontaktować z europarlamentarzystą za pomocą prywatnej wiadomości. To, co otrzymał Belka zostało upublicznione. Wiadomość i komentarz rodzą pytania o stan polskiego dyskursu politycznego i kultury wypowiedzi najważniejszych osób.

Duda do Belki: "Wstyd"

Wymiana zdań między politykami związana jest z niedawną aktywnością polskiego prezydenta w mediach społecznościowych. Na tablicy jednej z internautek pojawiło się zdjęcie uroczego zwierzątka i pytanie co to jest za stworzenie. Wpis skomentował prezydent Andrzej Duda. "Opos" – napisał prezydent RP. Wywołało to prawdziwą lawinę komentarzy. Politycy opozycji zarzucają prezydentowi zajmowanie się błahostkami, zamiast ciężką pracą w obliczu dramatycznej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce.

Do prezydenckiego komentarza odniósł się Marek Belka.  – Prezydent Duda cały czas się uczy. Dzisiaj, w związku ze zbliżającą się decyzją w sprawie #PiatkaDlaZwierzat, rozpoznał zwierzątko ze zdjęcia na Twitterze. Gratulacje panie Andrzeju. Jutro proponuję przejść do wirusów – napisał były premier oraz były prezes Narodowego Banku Polskiego, a obecnie poseł Parlamentu Europejskiego. Wymiana zdań nie zakończyła się jednak na tym wpisie. Andrzej Duda postanowił odnieść się do sytuacji w bezpośredniej, prywatnej korespondencji do Marka Belki, a ten postanowił ją upublicznić.

Co kryje się w wiadomości? Okazuje się, że Andrzej Duda wysłał Markowi Belce zapytanie czy byłemu premierowi nie jest wstyd oraz link do definicji słowa "buc", zamieszczonej na Wikipedii, czyli internetowej encyklopedii, którą może tworzyć i edytować każdy internauta. Dyskusja polityków ponownie otwiera pytanie o poziom publicznej debaty w Polsce. 

Tagi: Andrzej Duda
Polecane