Dni wolne od pracy - dzięki nowemu rozporządzeniu pracownicy administracji rządowej będą mieć ich więcej
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Listopada 2019

27 grudnia dniem wolnym od pracy? Nowe zarządzenie przedłuży niektórym przerwę świąteczną

Dni wolne od pracy w grudniu to dwa dni Świąt Bożego Narodzenia. Jednak pracownicy administracji rządowej mogą się cieszyć, gdyż mają dodatkowy wolny dzień. 27 grudnia nie muszą przychodzić do pracy.

Dni wolne od pracy - jest nowe zarządzenie szefa KPRM

Dni wolne od pracy w grudniu to oczywiście Święta Bożego Narodzenia. W tym roku wypadają w środę 25 grudnia oraz czwartek 26 grudnia. Ale pracownicy administracji rządowej mają powody do zadowolenia, gdyż będą mieć dodatkowy wolny dzień. Jak podaje biznes.radiozet.pl, 27 grudnia będzie dla dniem wolnym od pracy. W zamian urzędy będą musiały pracować w sobotę 14 grudnia. Zarządzenie w tej sprawie podpisał właśnie Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Kogo konkretnie obejmuje zmiana przepisów? 27 grudnia do pracy nie muszą przychodzić pracownicy ministerstw i urzędów centralnych, ale też administracji terenowej. Tym samym dodatkowy wolny dzień dotyczy pracowników urzędów wojewódzkich, inspekcji, urzędów statystycznych oraz jednostek Krajowej Administracji Skarbowej.

W komunikacie Służby Cywilnej można przeczytać, że nowe przepisy nie dotyczą samorządowców, czyli urzędów miast i gmina, urzędów marszałkowskich oraz starostw powiatowych, gdzie czas pracy jest regulowany przez oddzielne przepisy.

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyRenty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyCzytaj dalej

Urlop w święta - jak go zaplanować?

W tym roku 27 grudnia wypada w piątek, a to sprawia, że jeśli weźmiemy wolne w ten dzień, to będziemy mieć pięć dni odpoczynku pod rząd. Ale można też zrobić inaczej - Jeżeli w te święta weźmiemy pięć dni wolnego, to dzięki temu będziemy mogli odpoczywać przez prawie dwa tygodnie - 13 dni. Jest to możliwe, gdy zaplanujemy wolne na 30 i 31 grudnia (poniedziałek, wtorek), a także 2 i 3 stycznia (czwartek, piątek). Dzięki temu, biorąc zaledwie pięć dni urlopu, będziemy mogli się cieszyć 13-dniowym urlopem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Twórcy wielu hitów zawieszają koncertowanie do odwołania. Wszystko z troski o środowisko
  3. Antyfake - największy portal fact-checkingowy. Jego misja i najważniejsze informacje
  4. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  5. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  6. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News