Dni wolne od pracy 2021 jak wziąć urlop
Piotr Molecki/East News
Autor Konrad Karpiuk - 4 Stycznia 2021

Dni wolne od pracy 2021. Kiedy najlepiej wziąć urlop? Podpowiadamy

Dni wolne od pracy w 2021 roku. Tak jak zawsze, będzie ich trzynaście, choć kilka świąt wypadało w sobotę lub niedzielę. Natomiast jeśli odpowiednio dobierzemy urlopy, będziemy mogli cieszyć się bardzo długimi weekendami.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które dni są wolne od pracy w 2021 roku
  • Co możemy zrobić jeśli wypadają w sobotę
  • Jak wziąć urlop, żeby przedłużyć sobie wolne

Dni wolne od pracy 2021. Trzeba odpowiednio dobrać weekendy

Dni wolne od pracy w 2021 roku wypadają w ten sposób, że mamy szansę na kilka dłuższych weekendów. Jeśli wykorzystamy odpowiednio urlopy, będziemy mieli dłuższą przerwę. Niektóre święta wypadają jednak w niedzielę i te nam przepadną, ale wypadające w sobotę, możemy odebrać w inny dzień.

Pierwszym wolnym dniem był oczywiście Nowy Rok, który wypadał w piątek. Kolejny ustawowy dzień wolny to Święto Trzech Króli, w środę 6 stycznia. Potem trzeba czekać aż do Wielkanocy, która zawsze jest w niedzielę (w tym roku 4 kwietnia), ale wolny od pracy jest również Poniedziałek Wielkanocny dzień później.

Na początku maja czeka nas tradycyjnie majówka, ale jak na ironię losu Święto Pracy wypadło w sobotę. Natomiast Święto Narodowe 3 Maja jest w poniedziałek, więc ostatecznie weekend będzie trochę dłuższy niż zazwyczaj. 23 maja w niedzielę jest ustawowo wolne ze względu na Zielone Świątki (które zawsze wypadają w niedziele, gdyż są zależne od Wielkanocy).

W lato czeka nas wolne w Boże Ciało 3 czerwca, które jak zawsze jest w czwartek. Kolejne święto jest dopiero 15 sierpnia, Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Maryi Panny, ale niestety wypadło w niedzielę.

Zostało Ci tylko 7 dni. Jeśli zdążysz, na pewno otrzymasz 2000 złZostało Ci tylko 7 dni. Jeśli zdążysz, na pewno otrzymasz 2000 złCzytaj dalej

Po lecie na dni wolne od pracy trzeba czekać do 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Kolejne ustawowe wolne wypada 11 listopada w czwartek i jest to Święto Niepodległości. Wyjątkowo pechowo w kalendarzu umiejscowiła się Wigilia, bo 25 i 26 grudnia to sobota i niedziela.

Dni wolne od pracy w 2021 roku. Jak brać urlop?

Najbardziej wydłużyć sobie wolne mogli ci, którzy zawczasu wzięli urlop zaraz po Nowym Roku. Z racji, że 1 stycznia wypadał w piątek, do pracy większość Polaków wróciła dopiero 4 stycznia. Jeśli więc ktoś wziął wolne w poniedziałek i we wtorek, miał prawie tydzień przerwy od pracy, gdyż w środę wypada Trzech Króli. Przy urlopie w czwartek i piątek wychodzi praktycznie dziesięć dni wolnego, przy zaledwie czterech dniach wykorzystanego urlopu.

Choć majówka jest tylko trzydniowa, pamiętajmy o możliwości odebrania dnia wolnego z 1 maja, który wypada w sobotę. Możemy spróbować porozmawiać z pracodawcą o odbiorze Święta Pracy w dniu 4 maja.

W przypadku Bożego Ciała wypadającego w czwartek popularną praktyką jest branie wolnego w piątek, dzięki temu zyskuje się aż cztery dni weekendu. Można przy tym odebrać sobotnie Święto Pracy z maja, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek, więc będziemy mieli trzy dni wolne z rzędu. Wielu Polaków bierze również urlopy 2 listopada na Dzień Zaduszny, dzięki czemu zyska cztery dni wolne.

Z racji na Święto Niepodległości wypadające w czwartek, możemy sobie wydłużyć weekend urlopem w piątek. W ten sposób zyskujemy aż czterodniowy weekend.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. 14. emerytura coraz bliżej wypłaty. Świadczenie otrzymają miliony Polaków
  2. Biedronka reaguje na podatek cukrowy. Sieć zmniejszyła objętość podstawowego produktu
  3. Odpuściłeś urlop w 2020? Lepiej wykorzystaj go czym prędzej, bo nie będziesz miał później wyboru

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News