BiznesINFO.pl
Czerwcowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Gdzie wyjadą Polacy?

EastNews/Andrzej Iwanczuk

Długi weekend w czerwcu. Polacy postawią na góry

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Dopiero co skończyła się majówka, tymczasem Polacy są już myślami przy kolejnym długim weekendzie w związku ze świętem Bożego Ciała, które w tym roku przypada na początku czerwca. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy od dłuższego czasu długi weekend bez obostrzeń. Gdzie go spędzimy? Okazuje się, że prym wiodą miejscowości górskie. 

 Z tego artykułu dowiesz się:

  • Już za niecały miesiąc kolejny długi weekend

  • Gdzie wyjadą Polacy

  • Czym ten długi weekend będzie się różnił od ostatnich

Długi weekend już w czerwcu. Polacy szykują się na urlop

W poniedziałek zakończyła się majówka, która w tym roku była krótsza niż zwykle. Nic więc dziwnego, że niepocieszeni krótkim wolnym Polacy są już myślami przy kolejnym długim weekendzie, a ten już za niecały miesiąc.

Chodzi oczywiście o długi weekend w związku ze świętem Bożego Ciała, które w tym roku przypada 3 czerwca. Dzień świąteczny tradycyjnie wypada w czwartek i tradycją jest, że większość z nas bierze sobie urlop następnego dnia, by cieszyć się aż czterodniowym weekendem. 

Ten nadchodzący cieszy szczególnie, gdyż będzie to pierwszy od dłuższego czasu długi weekend bez obostrzeń. Przypomnijmy, że od dziś działalność wznowiły hotele, a do czasu Bożego Ciała w pełnym zakresie wrócą również lokale gastronomiczne, które od października zeszłego roku funkcjonowały jedynie z dowozem i na wynos (od połowy maja będą otwarte ogródki restauracyjne). 

Nie zaskakuje zatem, że wielu Polaków zamierza wykorzystać czerwcowy długi weekend i nie zadowoli się jedynie wolnym czwartkiem i piątkiem.

Z danych serwisu Nocowanie.pl, które podaje Gazeta.pl wynika, że najwięcej rezerwacji dotyczy terminów od 2 do 6 czerwca, co oznacza, że znaczna część osób planuje wziąć wolne na cały tydzień. 

Nie brakuje również turystów, którzy długi weekend zaczną już w piątek 28 maja, co oznacza, że dzięki temu, że wzięli 3-4 dni dodatkowego urlopu, będą w sumie wypoczywać ok. 10 dni. 

Gdzie wyjadą Polacy?

Gdzie Polacy będą wypoczywać? Okazuje się, że rodacy nie posłuchali apelu zawartego w jednym z najpopularniejszych szlagierów disco-polo, w którym Marcin Miller zachęca: “Wyjedź na Mazury, nie w góry”. 

Na liście najchętniej wybieranych kierunków, którą prezentuje Nocowanie.pl prym wiodą bowiem właśnie miejscowości górskie. 

Zapytania o noclegi najczęściej dotyczą Zakopanego, Karpacza, oraz Szczawnicy. Dopiero na dalszych miejscach znalazły się miejscowości położone nad morzem jak Władysławowo, Sopot czy Krynica Morska. Mazurskich miejscowości w pierwszej dziesiątce w ogóle nie ma. 

Najchętniej wybierane formy noclegu to domki i apartamenty, co jak zauważa portal może świadczyć o tym, że Polacy chcą uniknąć zatłoczonych hoteli, tak by spędzić czerwcowy długi weekend z zachowaniem dystansu społecznego. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Dwutlenek tytanu szkodliwy dla zdrowia

Faszerują nim słodycze i gumy do żucia. Dwutlenek tytanu właśnie trafił na czarną listę

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >