COVID-19 nie zabił 27-latki? Tak podaje resort
pxhere.com
Autor Maria Glinka - 20 Marca 2020

Rzecznik resortu zdrowia o szóstej ofierze: Inna choroba, a nie COVID-19 była przyczyną śmierci

COVID-19 zbiera coraz bardziej obfite żniwo nad Wisłą. O śmierci szóstej osoby poinformowało kilka godzin temu Ministerstwo Zdrowia. Jednak lekarze z Łańcuta twierdzą, że koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety. Te doniesienia potwierdza resort.

COVID-19 śmiertelnie niebezpieczny

COVID-19 to choroba wywoływana przez koronawirusa, na którą zmarło już ponad 10 tys. osób na całym świecie. O kolejnym zgonie poinformował także polski resort zdrowia. Ofiarą jest 27-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Łańcucie.

Minister Woś informuje o stanie zdrowia swojej rodziny. Nie ma on dobrych wieściMinister Woś informuje o stanie zdrowia swojej rodziny. Nie ma on dobrych wieściCzytaj dalej

Jednak zgodnie z wypowiedzią rzecznika ministerstwa zdrowia Wojciecha Andrusiewicza bezpośrednią przyczyną śmierci nie był koronawirus, a sepsa.

Lekarze rozwiewają wątpliwości

Kobieta została przewieziona do Łańcuta z oddziału położniczo-ginekologicznego w Nisku, gdzie w zeszłym tygodniu urodziła dziecko metodą cesarskiego cięcia. Pacjentka była niewydolna oddechowo i już wtedy cierpiała na koronawirusowe zapalenie płuc – pisze rzeszow.wyborcza.pl.

27-latka wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym, a w 13 dniu rozpoznano u niej sepsę. W związku z tym lekarze podjęli decyzję o niezwłocznym usunięciu ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu nastąpiło zatrzymanie krążenia „z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej”, w wyniku czego kobieta zmarła – informuje szpital w Łańcucie.

Lekarze zwracają uwagę, że „po porodzie doszło do zakażenia układu rodnego” i gdyby nie koronawirus to nie byłoby takich konsekwencji, ale bezpośrednim powodem zgonu nie był COVID-19.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Biedronka wprowadziła ogromne zmiany w związku z wirusem. Musicie to wiedzieć

Jaki były objawy?

10 marca, przebywając na oddziale położniczo-ginekologicznym, kobieta straciła przytomność. Wcześniej uskarżała się na złe samopoczucie, duszności i wysoką gorączkę. Na tej podstawie stwierdzono obustronne zapalenie płuc.

Siedzisz w domu przez wirusa? Musisz koniecznie pamiętać o jednym suplemencie, aby zadbać o zdrowieSiedzisz w domu przez wirusa? Musisz koniecznie pamiętać o jednym suplemencie, aby zadbać o zdrowieCzytaj dalej

Dopiero po przewiezieniu do szpitala zakaźnego pacjentka przyznała, że miała kontakt z synem, który niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii.

Kolejne przypadki w Polsce

Dzisiaj resort zdrowia poinformował o 23 nowych zakażeniach. Łącznie w Polsce 378 osób jest zainfekowanych. Na ten moment najwięcej zachorowań jest w woj. mazowieckim (82) i dolnośląskim (59).

Szpital w Łańcucie, w którym zmarła 27-latka, znajduje się w woj. podkarpackim, gdzie odnotowano 19 infekcji. Aktualnie 5019 osób pozostaje pod nadzorem na tym obszarze. 4472 obywateli zamieszkujących te tereny zostało objętych kwarantanną, a hospitalizowanych jest 48 osób – podaje polsatnews.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  2. Spotkał się z wieloma osobami, zataił, że może mieć koronawirusa. Wszyscy trafili na kwarantannę, jej kulisy są straszne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
Biedronka wydała oświadczenie. Zmienia godziny otwarcia i wiele innych zasad panujących w sklepachBiedronka wydała oświadczenie. Zmienia godziny otwarcia i wiele innych zasad panujących w sklepachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News