cmentarz, ceny pochówku
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 25 Sierpnia 2019

Ceny pochówku tak horrendalne, że wierni musieli napisać list do biskupa

Mieszkańcy Brzezin pod Łodzią w akcie desperacji zdecydowali się na wystosowanie listu do arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia. Tematem są ceny pochówków na lokalnym cmentarzu, które według wiernych "odzierają ludzi z godności". Pod listem do kurii podpisało się 1300 osób.

Autor pomysłu napsania listu, Pan Sławomir Pawlik zdecydował się na taki krok ze względu na niedawny pogrzeb swojego ojca. Jak informuje Onet Pawlik na całą ceremonię wraz z pochówkiem wydał ponad 12 tys. zł, z czego prawie 5 tys. zł musiał zapłacić administracji cmentarza należącego do łódzkiej kurii.

W zasadzie kwintesencją tego listu jest prośba o nieodzieranie z godności ludzi, którzy chowają swoich bliskich, którzy muszą płacić horrendalne kwoty opłat cmentarnych - brzmią słowa Sławomira Pawlika, które cytuje Onet.

Ceny pochówków przerażają także innych mieszkańców

List Pana Pawlika spotkał się z duży odzewem lokalnej społeczności. List został podpisany przez 1300 osób z Brzezin i okolic. Dla porównania autor listu wziął cmentarz w niedaleko położonych Koluszkach, który administrowany jest przez lokalną parafię, a nie przez kurię. Tam ceny są kilkukrotnie niższe.

W odpowiedzi na list Pawlika ekonom archidiecezji łódzkiej ks. Tomasz Bartczak uzasadnił wysokość opłat ciągłymi pracami remonotwymi na nekropolii. Bartczak powiedział także, że jeżeli cmentarz ma się sam finansować, tak wysokie opłaty są konieczne.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News