Boris Johnson o Polakach na Wyspach: Są cenieni
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 10 Sierpnia 2019

Johnson o Polakach na Wyspach: Mogą być spokojni, są cenieni

Boris Johnson, następca Theresy May na fotelu premiera, odbył konferencję telefoniczną z polskim premierem, Mateuszem Morawieckim. Podczas niej poruszono temat Polaków w Wielkiej Brytanii. Jak zapewniał brytyjski premier, Polacy na Wyspach mogą być spokojni.

Boris Johnson, który zastąpił Theresę May na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, w piątek odbył telekonfernecję z polskim premierem. Mateusz Morawiecki poruszył z Johnsonem cały szereg tematów. Mowa była o niespokojach w Zatoce Perskiej, "destabilizującym działaniu Rosji", współpracy w ramach NATO, a także oczywiście sprawa brexitu. Co do tej ostatniej sprawy, okazuje się, że Johnson mimo agresywnej polityki probrexitowej, jest gotowy usiąść do negocjacji z Unią Europejską.

Premier Johnson podkreślił, że Wielka Brytania wolałaby wyjść z Unii Europejskiej na podstawie umowy i zapewnił, że podejdzie do negocjacji z wielką energią i w duchu przyjaźni - zakomunikowała kancelaria Johnsona w oficjalnym oświadczeniu.

500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wnioskuCzytaj dalej

Boris Johnson o "cenionych Polakach"

Podczas rozmowy poruszono oczywiście temat obywatelii Unii Europejskiej, którzy przebywają na Wyspach. Jak informuje Gazeta.pl, Johnson zapewnił, iż prawa i swobody tych ludzi będą chronione i jest to niezależne od formy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Nie obyło się też bez choć dłuższego pochylenia się nad tematem Polaków w Wielkiej Brytanii. O tych Boris Johnson powiedział, że "mogą być spokojni", a sami Polacy w Wielkiej Brytanii "są cenieni".

Mimo powyższych zapowiedzi i ciepłych słów Johnson podkreślił, że do brexitu dojdzie 31 października. Choć sam przekonuje oficjalnie, że wolałby rozwód z Unią Europejską na podstawie umowy, wielu brytyjskich komentatorów polityki nie wątpi, że nowy brytyjski premier nie wahałby się przed twardym brexitem, czyli wyjściem z UE bez umowy.

Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuRekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News