BiznesINFO.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Chcesz aktywować bon turystyczny? Tej nocy tego nie zrobisz. Zapowiedziano przerwę w dostępie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Bon turystyczny idzie na urlop. A przynajmniej na krótki wypoczynek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiedział, że w nocy z 13 na 14 sierpnia będzie przeprowadzał prace serwisowe. Utrudniony zostanie dostęp do usług, składania wniosków i obsługi panelu. Przyglądamy się szczegółom.

Bonu turystycznego nie aktywujesz dziś

ZUS zazwyczaj prace techniczne przeprowadzał w weekendy. Teraz nastąpiła zmiana tego harmonogramu. Dostęp do PUE zostanie chwilowo zablokowany w nocy z czwartku na piątek, z 13 na 14 sierpnia, w godzinach 22:00-1:00, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Co to oznacza? W wymienionych godzinach nie będzie możliwe skorzystanie z usług oferowanych za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. Warto zatem zalogować się do PUE wcześniej i załatwić swoje sprawy póki to jest możliwe.

Dzisiejszej nocy ZUS nie pozwoli zaplanować wakacji, czy zawnioskować o 500 plus. Platforma PUE będzie serwisowana, a technicy i informatycy wprowadzą niezbędne aktualizacje. ZUS informuje, że będą występowały problemy z zalogowaniem się, wysyłką wniosków i odbiorem korespondencji. Utrudniona znacząco ma być także opcja aktywacji bonu turystycznego. Wszyscy, którzy planowali dziś wieczorem zasiąść do debaty nad kierunkiem współfinansowanego z budżetu państwa urlopu, będą musieli lekko przełożyć swoje plany. 

<

Tagi:

Bon turystycznydofinansowanieZUS

Podobne artykuły

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Domeny rządowe odsyłają na strony dla dorosłych
Czytaj więcej >

Finanse

Pakiet darmowych badań dla każdego ubezpieczonego w NFZ. Sprawdzamy, kiedy obowiązuje refundacja
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]