Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Chcesz aktywować bon turystyczny? Tej nocy tego nie zrobisz. Zapowiedziano przerwę w dostępie
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 13.08.2020 02:00

Chcesz aktywować bon turystyczny? Tej nocy tego nie zrobisz. Zapowiedziano przerwę w dostępie

Bon turystyczny PUE ZUS
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Bon turystyczny idzie na urlop. A przynajmniej na krótki wypoczynek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiedział, że w nocy z 13 na 14 sierpnia będzie przeprowadzał prace serwisowe. Utrudniony zostanie dostęp do usług, składania wniosków i obsługi panelu. Przyglądamy się szczegółom.

Bonu turystycznego nie aktywujesz dziś

ZUS zazwyczaj prace techniczne przeprowadzał w weekendy. Teraz nastąpiła zmiana tego harmonogramu. Dostęp do PUE zostanie chwilowo zablokowany w nocy z czwartku na piątek, z 13 na 14 sierpnia, w godzinach 22:00-1:00, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Co to oznacza? W wymienionych godzinach nie będzie możliwe skorzystanie z usług oferowanych za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. Warto zatem zalogować się do PUE wcześniej i załatwić swoje sprawy póki to jest możliwe.

Dzisiejszej nocy ZUS nie pozwoli zaplanować wakacji, czy zawnioskować o 500 plus. Platforma PUE będzie serwisowana, a technicy i informatycy wprowadzą niezbędne aktualizacje. ZUS informuje, że będą występowały problemy z zalogowaniem się, wysyłką wniosków i odbiorem korespondencji. Utrudniona znacząco ma być także opcja aktywacji bonu turystycznego. Wszyscy, którzy planowali dziś wieczorem zasiąść do debaty nad kierunkiem współfinansowanego z budżetu państwa urlopu, będą musieli lekko przełożyć swoje plany. 

<