BNP Paribas podwyższa od lipca opłaty za niektóre usługi
pxhere
Autor Radosław Święcki - 14 Maja 2020

3 wielkie banki z wyższymi cenami. Za najprostsze operacje zapłacisz więcej, ale jest sposób na ominięcie podwyżek

BNP Paribas idzie w ślady innych banków i od lipca podwyższy ceny swoich usług wykonywanych w oddziałach – informuje serwis Bankier.pl. Planowane zmiany zakładają m.in. ujednolicenie opłat za dokonywanie wpłat i wypłat w placówkach.

BNP Paribas podwyższy opłaty

BNP Paribas zamierza podwyższyć ceny swoich usług, by zachęcić Polaków do korzystania z poczty elektronicznej i tym samym zredukować kolejki w placówkach, co – jak zauważa Bankier.pl – jest szczególnie ważne w dobie pandemii koronawiursa, gdy konieczne jest zachowanie dystansu. Tymczasem wciąż wielu klientów odwiedza placówki ze sprawami, które bez problemu można załatwić drogą elektroniczną bądź przez bankomaty lub wpłatomaty.

BNP Paribas idzie w ślady innych banków, bo jeszcze w kwietniu opłaty za swoje usługi podniósł Credit Agricole. Z 10 do 12 zł wzrosła w banku opłata za przelewy tradycyjne, zaś z 15 do 17 zł za przelewy natychmiastowe, a z 10 do 12 zł za zlecenia SEPA.

Zmiany – przede wszystkim dla klientów firmowych – wprowadził od maja również Alior Bank. Klienci posiadający rachunki firmowe będą teraz płacić więcej za przelewy realizowane w placówkach. Koszt przelewu Elixir i SEPA wyniesie 10 zł (wcześniej 5 zł), przelewu Express Elixir 20 zł (wcześniej 10 zł), natomiast opłata za przelew SORBNET w przypadku kwot równych i powyżej 1 mln wyniesie 20 zł, a przelewu SORBNET do 1 mln to kwota 40 z dla rachunku 4×4. Alior Bank wprowadził również zmiany w opłatach za korzystanie z bankomatu i wpłatomatu.

Gastronomia otwarta od 18 maja, ale nic nie jest przesądzone. Ważne słowa Szumowskiego, chodzi o kolejne obostrzeniaGastronomia otwarta od 18 maja, ale nic nie jest przesądzone. Ważne słowa Szumowskiego, chodzi o kolejne obostrzeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

BNP Paribas nowy cennik zamierza wprowadzić od lipca. Bank – jak podaje portal - zdecydował się ujednolicić opłatę za dokonywanie wpłat i wypłat w placówkach. Każda taka operacja będzie teraz kosztować 10 zł, podczas gdy dotąd klienci banku korzystający z podstawowego pakietu – Konta Otwartego na Ciebie mogą dokonywać pierwszej w miesiącu wpłaty za darmo, a prowizja za wypłatę uzależniona jest od wypłacanej kwoty. Nowa opłata będzie także dotyczyła pakietów wycofanych już z oferty, a pozostających w obsłudze.

Bankier.pl zwraca uwagę, że zmiany wprowadzane przez banki to nie tylko efekt pandemii koronawirusa, gdyż opłaty za operacje w placówkach rosły od dłuższego czasu. Nie można jednak wykluczyć, że obecna sytuacja spowoduje, że kolejne banki zdecydują się na wprowadzenie podwyżek opłat i prowizji, gdyż za sprawą pandemii i niskich stóp procentowych banki nie mogą poszczycić się najlepszymi wynikami i za sprawą zmian w cennikach, będą chciały ulepszyć nieco swoją sytuację.

Kiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachKiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News