Bill Gates o świecie po pandemii koronawirusa
Wikimedia/Kuhlmann /MSC
Autor Radosław Święcki - 3 Maja 2020

Nasze życie po pandemii ma zmienić się radykalnie. Bill Gates podpowiada jak zaadoptować się do nowych realiów

Niedawno porównał koronawirusa do II wojny światowej, teraz Bill Gates radzi jak zaadoptować się do nowych warunków i co zrobić gdy zagrożenie już minie. Niezbędne – zwłaszcza dla biznesu – będzie zaprzyjaźnienie się z technologiami.

Bill Gates o świecie po pandemii

Bill Gates – wbrew powszechnemu przekonaniu – nie przewidział koronawirusa. Money.pl przypomina, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie 5 lat temu, gdy w Afryce Zachodniej rozprzestrzeniał się wirus Eboli, podkreślał podczas jednego ze swoich wystąpień, że tym co może namieszać w świecie, jaki znamy nie będą wojny czy kataklizmy, a właśnie wysoce zakaźny wirus.

W trakcie jednego ze swoich ostatnich wystąpień miliarder porównał koronawirusa do II wojny światowej, zaznaczając jednak, że w obecnej sytuacji „wszyscy jesteśmy po tej samej stronie”.

Polacy zaczęli pilnie poszukiwać jednego rodzaju nieruchomości. Popyt na nie jest olbrzymiPolacy zaczęli pilnie poszukiwać jednego rodzaju nieruchomości. Popyt na nie jest olbrzymiCzytaj dalej

Gdy już zagrożenie wirusem minie, twórca Microsoftu nie ma wątpliwości, że obecny świat zmieni się nie do poznania, a my do tych zmian możemy się zaadaptować.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"

Jak miliarder definiuje „nową normalność”? Podczas audycji przeprowadzonej na platformie Linkedln – jak podaje Money.pl – Gates stwierdził, że po odmrożeniu większości sektorów gospodarki, nie należy spodziewać się, że ludzie natychmiast wrócą do zamkniętych przez pandemię koronawirusa miejsc, gdyż pozostanie w nich rezerwa.

Zasadnicze zmiany po pandemii zapowiedziało już 8 polskich banków. Wzrośnie koszt usług, ale to nie wszystkoZasadnicze zmiany po pandemii zapowiedziało już 8 polskich banków. Wzrośnie koszt usług, ale to nie wszystkoCzytaj dalej

Inne znane nam dotychczas elementy mogą zostać zmarginalizowane bądź w ogóle zniknąć. Gates wskazuje tu podróże służbowe, podkreślając, że szefowie firm postawią sobie pytanie: po co mam wysyłać pracownika w delegacje do klienta, skoro spotkanie można zorganizować przy pomocy wideokonferencji?

Miliarder nie ma wątpliwości, że tworzenie własnych treści oraz polubienie się z technologiami stanie się niezbędne dla osób, którzy poważnie traktują swój biznes. Wskazuje tu przykład restauracji, które w ramach zachęcenia klientów do odwiedzin, będą mogły publikować wideo z nagraniem jak potrawa jest przygotowywana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ośrodki sportowe pozostaną zamknięte? Jest decyzja ratusza
  2. Obostrzenia zaczynają być powoli eliminowane. Dzisiaj pożegnamy się z jednym dotyczącym handlu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News