BiznesINFO.pl
Wikimedia Commons/Jacek Halicki

Domena publiczna

Biedronki będą otwarte w niedzielę. Ominą zakaz handlu

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Biedronka ominie zakaz handlu. W najbliższą niedzielę 7 sierpnia otwarte ma być nawet kilkaset sklepów. Sklepy mają działać jako placówki medyczne.

Placówka medyczna

Plotki o otwarciu Biedronek w niedzielę pojawiały się już od kilku miesięcy. Sieć analizowała możliwości prawne w zakresie legalnego otwarcia sklepów w niedzielę, jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualne Media.

W sierpniu sklepy sieci Biedronka mają zacząć działać w niedzielę jako placówki medyczne, a przynajmniej tak wynika z informacji, jaką otrzymał Portal Spożywczy od liderów “Solidarności”: Alfreda Bujarę i Piotra Adamczaka.

- Mamy informacje, że jest to już przesądzone -powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak. 

Placówka medyczna to, wg informacji zawartych na stronie NFZ, każda placówka prywatna udzielająca świadczeń zdrowotnych poza państwowym systemem. Może nią być przychodnia, szpital, klinika, instytut, praktyka lekarska czy laboratorium diagnostyczne. 

W praktyce wystarczy np. obecność pielęgniarki, która przez dwie godziny będzie mierzyć pacjentom temperaturę lub ciśnienie, aby uznać, że w placówce są świadczone usługi medyczne.  

Kreatywność przedsiębiorców

Sklepy obchodzą zakaz na różne sposoby. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę zawiera szeroki katalog wyjątków od zakazu. Wyłączenia dotyczą aptek, zakładów leczniczych, świadczeń zdrowotnych czy niektórych placówek kulturalnych. 

 Przykładowo w lipcu Carrefour otworzył w swoich sklepach “Klub czytelnika”. Wcześniej sklepy, które według ustawy powinny być w niedzielę zamknięte przekształcały się w placówki pocztowe, wypożyczalnie sprzętu sportowego, a jeden sklep zmienił się nawet w dworzec autobusowy. 

Jeronimo Martins na razie nie potwierdza informacji o otwarciu sklepów w niedzielę.

Tagi:

BiedronkazakupyNiedziela handlowa

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

IKEA otwiera nowy rok wraz z sezonem jesienno-zimowym. Debata „Domy przyszłości – relacje a innowacje"

Czytaj więcej >

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >