BiznesINFO.pl
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Biznes Info

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Biedronka zadbała w tym roku o pracowników, przyznając im podwyżki. Otrzymali je zarówno kasjerzy-sprzedawcy, jak i osoby na kierowniczych stanowiskach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Biedronka przyznała w tym roku podwyżki

  • Komu podniesiono pensję

  • Ile zarabiają początkujący pracownicy

Biedronka podwyższyła pensje pracownikom

To udany rok dla pracowników Biedronki. Obecna od przeszło 25 lat w Polsce sieć podwyższyła na początku roku wszystkim pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych pensje o 200 zł brutto miesięcznie.

Patrząc na zarobki oferowane przez sieć można oczekiwać, że w niepamięć odejdą wciąż niestety gdzieniegdzie obecne szyderstwa wobec osób pracujących "na kasie w Biedronce". Okazuje się, że wielu może im zarobków pozazdrościć.

Już na starcie - jak przypomina Money.pl - osoby pracujące na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na wynagrodzenia w przedziale od 3250 zł do 3600 zł miesięcznie brutto (w zależności od lokalizacji placówki), wliczając w to nagrodę za obecność w pracy.

Stawki te są wyraźnie wyższe od wysokości obecnej płacy minimalnej, która wynosi 2800 zł brutto (w przyszłym roku zgodnie z propozycją rządu najniższa krajowa ma wzrosnąć do 3000 zł brutto).

3250-3600 zł brutto to przedział obecny na samym początku pracy w Biedronce. Po trzech latach stawki te rosną do poziomu 3400 zł - 3850 zł brutto miesięcznie.

Zarobki w Biedronce na innych stanowiskach

Ile zarabiają w Biedronce osoby zatrudnione na stanowiskach kierownika i zastępcy kierownika? W pierwszym przypadku początkujący mogą zarobić od 4900 zł do 5500 zł brutto miesięcznie. Z kolei początkujący zastępcy otrzymują od 3750 zł do 4400 zł brutto miesięcznie. Do tego dochodzi premia uznaniowa (jej wysokość zależy od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych sklepu).

Jak podkreślali na początku roku przedstawiciele firmy Jeronimo Martins Polska (właściciela Biedronki), poprzez podwyżki chcieli docenić codzienne wysiłki pracowników, zwłaszcza w trudnym okresie pandemii, gdy sklepy pracowały dłużej niż zwykle (cześć placówek nawet całodobowo).

Dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska Jarosław Sobczak przypomniał, że podwyżki były kolejną inicjatywą mającą na celu docenienie pracowników sieci. Wcześniej otrzymali oni m.in. rabaty na zakupy o wartości do 1000 zł, czy doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł.

Jeronimo Martins Polska zatrudnia obecnie ok. 70 tys. osób, pracujących w ponad 3 tys. sklepów Biedronki.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Pxhere CC0

Numer telefonu w T-Mobile przejmą w 15 minut. Oszustom wystarczy tylko PESEL

CZYTAJ DALEJ

Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Handel

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

Czytaj więcej >
Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >
Nanushki, Lena i Tomek

Handel

Produkują i projektują wyłącznie w Polsce. Nanushki z nietypową metodą na sukces

Czytaj więcej >
DM Drogerie Markt wchodzą do Polski

Handel

DM drogerie wchodzą do Polski. Wiemy jak idą przygotowania [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >