BiznesINFO.pl
Biedronka koronawirus

Wikimedia Commons Bardrock CC4.0

Koronawirus w Biedronce. Sklep został błyskawicznie zamknięty, sanepid poszukuje klientów

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Placówka Biedronki zmaga się z koronawirusem, u jednego z pracowników potwierdzono testem obecność SARS-CoV-2. W związku z tym całą załogę sklepu poddano kwarantannie, sanepid zaczął poszukiwać klientów, którzy mogli mieć styczność z zarażonymi.

Biedronka poinformowała, że z uwagi na bezpieczeństwo klientów i pracowników, natychmiast podjęto działania w celu zabezpieczenia lokalu. Załogę sklepu wysłano na kwarantannę, sklep zdezynfekowano, a na miejsce przeniesiono pracowników z innych sklepów, aby placówka dalej była w stanie działać - czytamy na portalu Sądeczanin.

Biedronka zmaga się z koronawirusem

Sklep Biedronki, w którym wykryto koronawirusa u pracownika, znajduje się przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu. Zamknięto go we wtorek 7 lipca, a następnie wdrożona działa zalecone przez sanepid, dotyczące dezynfekcji i kwarantanny. Dzień później sklep wrócił do funkcjonowania.

- Pragniemy podkreślić, że wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez naszą sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej - napisała Biedronka w mailu dla portalu Sądeczanin.

Brak wieści z sanepidu. Starosta ostrzega

Sanepid poszukuje teraz klientów, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym pracownikiem Biedronki. Mimo próby skontaktowania się dziennikarzy z nowosądeckiego portalu, z przedstawicielami stacji sanitarnej, nie udało się jednak uzyskać więcej informacji na temat działań w celu odnalezienia potencjalnych zarażonych.

Do niedawna Nowy Sącz radził sobie dobrze z epidemią, przez jakiś czas nie pojawiły się nowe zachorowania. Starosta powiatu sądeckiego, Marek Kwiatkowski zaapelował do mieszkańców i turystów, aby nie zapominali o przestrzeganiu reżimu epidemicznego, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Tagi:

KoronawirusBiedronka

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Chiny podróżnik

Polska i Świat

Chiny łagodzą restrykcje covidowe. Ludzie masowo protestowali przeciw polityce zero covid

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wojsko wezwie na obowiązkowe ćwiczenia. Za niestawienie się w jednostce grożą poważne kary

Czytaj więcej >
Ministerstwo Rolnictwa przekazało wspaniałe wieści dotyczące produkcji jabłek

Polska i Świat

Sytuacja w rolnictwie jest zła. A będzie jeszcze gorzej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zapłacisz dużą karę, jeżeli nie załatwisz jednej ważnej sprawy

Czytaj więcej >
Viktor Orban ujawnił szczegóły swojej rozmowy z Władimirem Putinem

Polska i Świat

Rada Europejska chce wspomóc Ukrainę miliardami euro, Węgry mówią "nie"

Czytaj więcej >
emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >