Awaria w UPC
Pexels/Andrea Piacquadio
Autor Maria Glinka - 12 Grudnia 2020

Nie działa ani internet ani telewizja. Wielka awaria jednego z głównych dostawców, wiemy kiedy się skończy

Awaria może pokrzyżować sobotnie plany klientów UPC. Część użytkowników zmaga się z brakiem dostępu do internetu i telewizji. Jednak na koniec prac serwisowych trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Z jaką awarią zmagają się klienci UPC
  • Które miasta mają największe problemy
  • Gdzie jeszcze doszło do poważnej awarii w ostatnim czasie

Awaria w UPC. Kilka miast bez Internetu

Awaria w UPC dotknęła niektórych użytkowników. Pierwsze raporty dotyczące problemów z połączeniem internetowym i telewizyjnym zaczęły napływać tuż po godzinie 20:00 w piątek 11 grudnia. Awaria osiągnęła najwyższy poziom o godzinie 10:30 w sobotę 12 grudnia.

Z raportu portalu downdetector.pl, na którym można zgłaszać wszelkiego rodzaju awarie, wynika, że problemy z połączeniem mają mieszkańcy 9 miast: Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina, Łodzi i Bytomia.

Najczęściej zgłaszane awarie to brak dostępu do internetu (87 proc. wszystkich komunikatów). Zdecydowanie mniejszy odsetek klientów UPC zmaga się z problemami na łączach telewizyjnych (7 proc.). Niektórych użytkowników dotknęła nawet awaria całego systemu (4 proc.).

Infolinia UPC przekazała, że prace serwisowe są w toku. Planowany koniec utrudnień ma nastąpić około godziny 12:30.

Wstrząsające odkrycie w Meksyku. Kultowa świątynia skrywała niesamowity skarbWstrząsające odkrycie w Meksyku. Kultowa świątynia skrywała niesamowity skarbCzytaj dalej

UPC to nie jedyna spółka z awarią w ostatnim czasie

Z dużo większą awarią zmagał się parę dni temu Facebook, a na początku grudnia bank ING. Przez prawie 80 godzin klienci nie mieli dostępu do serwisu ING Makler. Z uwagi na niemożność składania zleceń przez inwestorów pojawiły się już pierwsze żądania odszkodowań.

ING przekazało, że awaria była spowodowana błędem w kluczowej usłudze, za którą odpowiada dostawca zewnętrzny. Jak na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny dzisiejszej awarii w UPC.

UPC to dostawców szerokopasmowego dostępu do internetu dla klientów biznesowych i indywidualnych. Firma, będąca filią korporacji transnarodowej, uchodzi w Polsce za jedną z najbardziej popularnych spółek w swojej branży. Na polskim rynku konkuruje z takimi firmami jak: INEA, Vectra, Orange czy Netia.

W I kwartale 2020 r. baza klientów UPC Polska powiększyła się o 6,2 tys. do 1,49 mln, a liczba subskrypcji cyfrowych – o 17 tys. do 3,18 mln. Oznacza to siódmy wzrostowy kwartał z rzędu. W przeciągu roku firma zdobyła 31,8 tys. nowych użytkowników.

Ubiegły rok był niezwykle korzystny dla UPC. W marcu spółka została uhonorowana Gwiazdą Jakości Obsługi Klienta już trzeci rok z rzędu. Natomiast w lipcu spółka wzbogaciła swoją ofertę o usługi mobilne i rzuciła wyzwanie operatorom sieci komórkowej.

O innych rewolucyjnych zapowiedziach UPC informujemy tutaj.

Wiceminister zdrowia o feriach. Wiceminister zdrowia o feriach. "Taka natura Polaków, że jeżeli są zakazy, to staramy się je obchodzić"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News