Aplikacja medyczna na Hashimoto
Obraz Alexander Bahena z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 10 Sierpnia 2020

Polacy stworzyli aplikację dla tysięcy chorych. Zapewniają, że nie ma pomyłek

Aplikacja, która pomoże walczyć z chorobami tarczycy w tym z Hashimoto? Tak, jest już gotowa i wkrótce będzie można ją instalować na telefony. Aplikacja jest dziełem polskich naukowców. Zapewniają, oni, że jest to "aplikacja medyczna, nie ma miejsca na pomyłki".

Aplikacja medyczna "Hashiona" ma pomagać wszystkim zmagającym się z chorobami tarczycy. Jak wskazuje w rozmowie z serwisem Money.pl Ewa Galant, niegdyś za leczenie Hashimoto odpowiedzialni byli endokrynolodzy. Dzisiaj choroba jest tak powszechna, że kwestia porad i leczenia została przerzucona na lekarzy ogólnych. A ci często nie mają odpowiedniej wiedzy. Z pomocą wychodzi aplikacja. Ułatwi ona zarówno lekarzom, jak i pacjentom walkę z chorobą.

Aplikacja, która stanie się przychodnią

Aplikacja "Hashiona" powstała w Polsce. Jej celem jest wsparcie osób chorych na Hashimoto oraz inne choroby związane z tarczycą. Jak wskazuje Money.pl, za prace nad aplikacją odpowiada dwójka naukowców - Ewa Galant i Konrad Koniarski. Autorzy w wywiadzie, jaki udzielili serwisowi wskazują, że program ma opierać się na sztucznej inteligencji oraz danych jakie będą wprowadzane do interfejsu przez użytkowników. Dzięki Hashionie pacjenci, jak i lekarze będą mieli możliwość bycia w stałym kontakcie, ale także na bieżąco będzie można śledzić i analizować medyczne wyniki. - Użytkownicy otrzymują sugestie, jakie nawyki związane ze stylem życia powinni zmienić i jakie suplementy powinni zastosować, aby wrócić na właściwe tory, tak, by kontrolując objawy choroby, utrzymać równowagę życiową. Wszystko to dzieje się w oparciu o badania medyczne oraz w stałym kontakcie z lekarzem - czytamy wypowiedź inżynier Ewy Galant w Money.

Program powstaje w konsultacji i współpracy z ekspertami. Jak wskazuje cytowany portal, do projektu włączyli się psycholodzy, endokrynolodzy oraz dietetycy. Inżynierowie uważają, że w przypadku budowania aplikacji do celów medycznych nie może być miejsca na pomyłki. Mimo tego, jak wskazano w wypowiedzi - aplikacja nie zastąpi leczenia. Hashiona jest odpowiedzią na braki specjalistów oraz często trudny dostęp do merytorycznych artykułów, ale nie może być uważana na substytut specjalistycznej opieki medycznej.

Aplikacja wkrótce będzie dostępna w smarfonowych sklepach deloperów. Początkowo pojawi się darmowa wersja, jednak twórcy chcą aby została szybko skomercjalizowana. Użytkownicy mają płacić za możliwość zdalnego kontaktu z lekarzami, a także za pakiety, jakie mają być przygotowywane dla użytkowników - na taki pakiet mają składać się m.in ułożenie diety, konsultacje. Aplikacja ma również umożliwiać zakup produktów - suplementów diety czy jak podaje portal Money.pl - zestawu do pobierania krwi w domu. Jak czytamy w eksperckim portalu, pierwsza wersja aplikacji ma pojawić się w Google Play (system Android) jeszcze we wrześniu tego roku.

<

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News