Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Popularny bank podnosi ceny. Więcej zapłacicie w bankomatach i przy przelewach
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:01

Popularny bank podnosi ceny. Więcej zapłacicie w bankomatach i przy przelewach

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Alior Bank podnosi ceny 

Na wyższe opłaty muszą być gotowi klienci korzystający z rachunków firmowych. Więcej trzeba zapłacić za przelewy realizowane w placówkach Alior Banku. Jak podaje serwis prnews.pl, opłata za przelew Elixir i SEPA wzrasta z 5 do 10 zł, przelew Express Elixir z 10 do 20 zł, a przelew SORBNET w przypadku równych kwot i powyżej 1 mln to 20 zł. Z kolei przelew SORBNET do 1 mln to wydatek rzędu 40 zł dla rachunków 4x4.

Alior Bank podnosi też opłaty za korzystanie z bankomatów. Osoby z kontami Partner i iKonto Biznes będą mogły skorzystać bezpłatnie raz z bankomatów Euronet i Planet Cash. Każda następna wypłata to koszt 5 zł. Do tej pory Alior Bank umożliwiał dokonanie pięciu darmowych wypłat, a każda następna kosztowała 2 zł. W bankomatach umieszczonych w placówkach Alior Banku dalej będzie można wypłacać środki bez dodatkowych opłat.

Zmiany w pakietach firmowych Alior Banku

Osoby, które korzystają z pakietu 4x4 w Alior Banku będą płacić za wypłatę z innego bankomatu 3 procent, a minimalnie 5 zł, a z urządzeń Euronet i Planet Cash po 5 zł. Przedsiębiorcy z pakietem 4x4 dalej będą mogli wykupić Pakiet Gotówkowy i korzystać bezpłatnie ze wszystkich bankomatów. Miesięczny koszt takiej usługi to 10 zł.

Właściciele rachunków iKonto Biznes i 4x4 będą musieli płacić więcej za przelewy natychmiastowe w ramach bankowości internetowej. Pakiet iKonto Biznes pozwala na jeden darmowy przelew w ramach Express Elixir, a każdy następny to koszt 10 zł. Natomiast w pakiecie 4x4 Alior Bank oferuje bezpłatnie 5 przelewów, a każdy kolejny to wydatek 10 zł.

Więcej trzeba też zapłacić za wpłatomaty. Jak podaje prnews.pl, przy korzystaniu z iKonto Biznes wpłata kosztuje 0,40 proc. przy kwocie min. 8 zł, a w przypadku urządzeń należących do Alior Banku 0,20 proc. min. 4 zł.

Ukłon Alior Banku w stronę klientów korzystających z tarczy

Są też i dobre wieści. Warunki prowadzenia rachunków Partner zmieniają się na korzyść klientów. Dotychczas jednym z warunków zwalniających z opłaty miesięcznej było wykonanie przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od teraz Alior Bank będzie wymagał czterech transakcji kartą płatniczą i wpływów na konto w sumie 2500 zł co miesiąc lub posiadania dowolnego kredytu firmowego. Prnews.pl wskazuje, że korzystne zmiany to pomoc dla osób, które korzystają ze zwolnienia ze składek ZUS w ramach tarczy antykryzysowej.

Alior Bank podjął też decyzję o zniesieniu opłat za takie transakcje jak wydanie dodatkowych kart, aktywacja kanałów elektronicznych w Alior Banku, za wykonanie polecenia zapłaty oraz za użytkownika, który korzysta z pakietu sprzętowego podpisu elektronicznego na nośniku od banku.

Tagi: Alior Bank