bankomat-wikipedia-warszawskarógszerokiejwtomaszowiemazowieckimwwojewództwiełódzkim
Wikipedia, CC0
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Maja 2020

Popularny bank podnosi ceny. Więcej zapłacicie w bankomatach i przy przelewach

Alior Bank wprowadził nowy cennik dla przedsiębiorców. Więcej trzeba zapłacić za operacje w bankomatach i w placówkach Alior Banku. Zmieniły się również niektóre warunki prowadzenia kont dla firm. Nowy cennik obowiązuje od początku maja 2020 roku.

Alior Bank podnosi ceny

Na wyższe opłaty muszą być gotowi klienci korzystający z rachunków firmowych. Więcej trzeba zapłacić za przelewy realizowane w placówkach Alior Banku. Jak podaje serwis prnews.pl, opłata za przelew Elixir i SEPA wzrasta z 5 do 10 zł, przelew Express Elixir z 10 do 20 zł, a przelew SORBNET w przypadku równych kwot i powyżej 1 mln to 20 zł. Z kolei przelew SORBNET do 1 mln to wydatek rzędu 40 zł dla rachunków 4x4.

Szumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnejSzumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnejCzytaj dalej

Alior Bank podnosi też opłaty za korzystanie z bankomatów. Osoby z kontami Partner i iKonto Biznes będą mogły skorzystać bezpłatnie raz z bankomatów Euronet i Planet Cash. Każda następna wypłata to koszt 5 zł. Do tej pory Alior Bank umożliwiał dokonanie pięciu darmowych wypłat, a każda następna kosztowała 2 zł. W bankomatach umieszczonych w placówkach Alior Banku dalej będzie można wypłacać środki bez dodatkowych opłat.

Zmiany w pakietach firmowych Alior Banku

Osoby, które korzystają z pakietu 4x4 w Alior Banku będą płacić za wypłatę z innego bankomatu 3 procent, a minimalnie 5 zł, a z urządzeń Euronet i Planet Cash po 5 zł. Przedsiębiorcy z pakietem 4x4 dalej będą mogli wykupić Pakiet Gotówkowy i korzystać bezpłatnie ze wszystkich bankomatów. Miesięczny koszt takiej usługi to 10 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turze

Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: "Wszystko wskazuje, że świadczenie będzie ograniczone"Czytaj dalej

Właściciele rachunków iKonto Biznes i 4x4 będą musieli płacić więcej za przelewy natychmiastowe w ramach bankowości internetowej. Pakiet iKonto Biznes pozwala na jeden darmowy przelew w ramach Express Elixir, a każdy następny to koszt 10 zł. Natomiast w pakiecie 4x4 Alior Bank oferuje bezpłatnie 5 przelewów, a każdy kolejny to wydatek 10 zł.

Więcej trzeba też zapłacić za wpłatomaty. Jak podaje prnews.pl, przy korzystaniu z iKonto Biznes wpłata kosztuje 0,40 proc. przy kwocie min. 8 zł, a w przypadku urządzeń należących do Alior Banku 0,20 proc. min. 4 zł.

Ukłon Alior Banku w stronę klientów korzystających z tarczy

Są też i dobre wieści. Warunki prowadzenia rachunków Partner zmieniają się na korzyść klientów. Dotychczas jednym z warunków zwalniających z opłaty miesięcznej było wykonanie przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od teraz Alior Bank będzie wymagał czterech transakcji kartą płatniczą i wpływów na konto w sumie 2500 zł co miesiąc lub posiadania dowolnego kredytu firmowego. Prnews.pl wskazuje, że korzystne zmiany to pomoc dla osób, które korzystają ze zwolnienia ze składek ZUS w ramach tarczy antykryzysowej.

Kiełbasa po 1,49 zł, kurczak po 2,99 zł. Słynna sieciówka szykuje się na szturmKiełbasa po 1,49 zł, kurczak po 2,99 zł. Słynna sieciówka szykuje się na szturmCzytaj dalej

Alior Bank podjął też decyzję o zniesieniu opłat za takie transakcje jak wydanie dodatkowych kart, aktywacja kanałów elektronicznych w Alior Banku, za wykonanie polecenia zapłaty oraz za użytkownika, który korzysta z pakietu sprzętowego podpisu elektronicznego na nośniku od banku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  2. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News