Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Aldi podnosi wynagrodzenia pracowników. Wyda 21,6 milionów na podwyżki płac
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 17.12.2022 09:13

Aldi podnosi wynagrodzenia pracowników. Wyda 21,6 milionów na podwyżki płac

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Zakupy w hipermarkecie Kaufland
East News

Od nowego roku sieć Aldi podniesie wynagrodzenia pracowników. Wcześniej informację o podniesieniu płac podawały Lidl i Kaufland.

Podwyżki wynagrodzeń w Aldi od 2023 roku

Od stycznia 2023 roku Aldi wprowadza podwyżki na wszystkich stanowiskach w obszarze Sprzedaży, Centrach Dystrybucyjnych i administracji. Wysokość płac będzie uzależniona od stanowiska i stażu pracy, poszczególne wynagrodzenia mogą się różnić w zależności od regionu.  

Od stycznia 2023 początkujący sprzedawca Aldi  może zarobić od 3710 do 4210 zł. Sprzedawca po trzech latach pracy może liczyć na wynagrodzenie od 4010 do 4610 zł. Na stanowisku Kierownika Sklepu stawki wahają się od 5910 do 6810 w przypadku początkującego pracownika i od 6810 do 7710 zł w przypadku Kierownika Sklepu po trzech latach pracy. Początkujący Magazynier może liczyć na wynagrodzenie wynoszące 4160 zł, a Magazynier po trzech latach pracy 4860 zł. Na podwyżki płac od nowego roku sieć wyda 21,6 milionów złotych.

 Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, sieć przekazała pracownikom także bony zakupowe w postaci dodatkowego doładowania na karty przedpłacone. Na bony świąteczne ALDI przeznaczy  1,75 miliona złotych.

- Nie tylko wzrost inflacji i globalna sytuacja ekonomiczna motywują nas do wprowadzania zmian w polityce płacowej. W ALDI konsekwentnie budujemy wizerunek rzetelnego pracodawcy podnosząc atrakcyjność zatrudnienia i dbając o naszych pracowników. To oni są fundamentem działalności firmy. Doceniamy ich pracę, a w tych szczególnych czasach wkładamy jeszcze więcej zaangażowania,by zagwarantować im stabilność i poczucie bezpieczeństwa, mówi Anna Goleniowska, Dyrektor Obszaru HR ALDI Polska.

 Pierwszą umowę ze swoimi pracownikami sieć podpisuje na jeden rok, a kolejna zawierana jest na czas nieokreślony. W Polsce Aldi posiada 241 sklepów i zatrudnia ponad 4000 pracowników.

Podwyżki także w Lidlu i Kauflandzie

Aldi to kolejna sieć, która podnosi wynagrodzenia swoim pracownikom. W listopadzie o podwyżkach na wybranych stanowiskach informował Kaufland - sieć przeznaczy na ten cel 120 mln zł. 

Podwyżki wynagrodzeń zapowiedział także Lidl. Oprócz większego wynagrodzenia sieć zamierza także stworzyć kolejne miejsca pracy.